Новини України. 27 грудня. Українська сторона готова надалі нарощувати обсяги поставок нафти на білоруський ринок.

Андрій Клюєв
Клюєв: Україна продовжуватиме транзит найти в Білорусь

Про це заявив Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв журналістам після зустрічі з в.о. Першого заступника Прем’єр-міністра Республіки Білорусь Володимиром Семашком.

Андрій Клюєв повідомив, що впродовж квітня-грудня 2010 року постачання нафти в Білорусь здійснювалося залізничним транспортом. Її обсяги до сьогодні склали більше 1 млн. тонн.

«Ми досить ефективно провели перше прокачування дослідної партії по нафтопроводу «Одеса-Броди», – цитує Клюєва Урядовий портал.

Відповідаючи на запитання журналістів, Володимир Семашко заявив, що підписання 9 грудня в Москві документів про створення Єдиного економічного простору, і одного з базових документів – про створення єдиного ринку нафти і нафтопродуктів, що означає їх безмитне переміщення в рамках Митного союзу між Росією, Білорусією і Казахстаном, істотно поліпшило умови поставок нафти для Білорусі.

«Але я відповідально заявляю, що ми не відмовимося від поставок нафти з Венесуели – сьогодні нам вигідно купувати там нафту, і для цього ми вибудовуємо довгострокові лінії постачання. Ми маємо намір серйозно використовувати нафтопровід «Одеса-Броди». І наступного року ми можемо гарантувати, що прокачаємо по ньому 4 млн. тонн нафти», – заявив Володимир Семашко.

Поставки здійснюються в рамках міжурядової Угоди про заходи щодо розвитку співробітництва в галузі транспортування нафти через територію України до Республіки Білорусь від 12 липня 2010 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.