Новини світу. 24 грудня. Британія. Засновник скандального порталу політичних викриттів WikiLeaks Джуліан Ассанж заявив у п’ятницю зі сторінок британської газети Guardian, що в разі спроб з боку американської влади екстрадувати його в США, він розраховує на підтримку британського народу, що може значно ускладнити проведення цієї процедури.

Ассандж сподівається на британський народ

В інтерв’ю британському виданню Ассандж підкреслив, що на сьогоднішній день його екстрадиція до США “політично неможлива”. Засновник WikiLeaks відзначив при цьому, що остаточне слово у разі пред’явлення йому звинувачень у США залишиться за прем’єр-міністром Великобританії Девідом Кемероном, якому буде складно віддати його в руки американців, якщо його буде активно підтримувати британський народ.

“Це політичне питання. Ми можемо вважати, що буде спроба вплинути на політичну думку Великобританії“, – заявив Ассандж.

Він також висловив підозру, що якщо все-таки США вдасться екстрадувати його з Великобританії чи Швеції і запроторити за грати, то є велика ймовірність того, що там його можуть убити.

Засновник скандального порталу вже висловлював побоювання з приводу своєї можливої екстрадиції до США, де проти нього, за чутками, вже висунуті звинувачення.

Лондонський Високий суд 16 грудня випустив засновника WikiLeaks під заставу в 240 тисяч фунтів на час розгляду екстрадиційного запиту Швеції, де 39-річний Ассандж, громадянин Австралії, звинувачується в сексуальних злочинах.

Сам Ассандж пов’язує свій арешт з публікацією на сайті десятків тисяч секретних документів Пентагону і держдепартаменту США. За даними американських ЗМІ, Ассандж міг вступити в змову з колишнім співробітником американської армійської розвідки Бредлі Меннінг з метою отримати доступ до документів.

Держдепартамент США, у свою чергу, неодноразово заявляв про непричетність до “справи Ассанжа“.

Джерело РіаНовости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.