Новини світу. Стокгольм. 10 грудня. Відео. Церемонія нагородження Нобелівськими преміями 2010 року в галузі літератури, медицини або фізіології, фізики, хімії, а також економічної премії, заснованої шведським Держбанком в 1968 році в пам’ять про Альфреда Нобеля, проходить у п’ятницю в Стокгольмі в Концертному залі шведської столиці.

Нобелівська премія
Нобелівська премія

Серед володарів Нобелівських премій цього року загалом 11 осіб, які працюють у Великобританії, США, Японії, Перу та Китаї.

На сцені Концертного залу знаходяться, однак, не всі з них. За станом здоров’я не зміг приїхати до Стокгольма британський дослідник і розробник технології штучного запліднення 85-річний Роберт Едвардс, який отримав премію у галузі медицини або фізіології. Нагороду замість нього отримає дружина професора – Рут Едвардс.

Нобелівські премії вручаються завжди 10 грудня – у день смерті їх засновника шведського промисловця і винахідника Альфреда Нобеля. З рук короля Швеції Карла XVI Густава володарі нагороди цього року отримають Нобелівський диплом, медаль і документ, що підтверджує присуджену лауреату суму.

Сума Нобелівської премії цього року в кожній з номінацій склала 10 мільйонів шведських крон (близько одного мільйона євро).

У залі серед глядачів церемонії – близько півтори тисячі гостей, серед яких члени сімей Нобелівських лауреатів, дипломати, представники шведського уряду, парламенту, різних наукових і студентських організацій.

ВІДЕО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.