Новини світу. 31 грудня. США. Фото. Губернатор американського штату Нью-Мексико Білл Річардсон у п’ятницю відмовився посмертно помилувати Біллі Кіда (Малюка Біллі) – легендарного злочинця, який загинув на Дикому Заході від кулі представника правопорядку майже 130 років тому, передає телеканал АВС.

Billy the Kid
Біллі Малюка розшукував Дикий Захід

Офіційне прохання про помилування 21-річного злочинця, який, за легендою, вбив 21 особу – по одну на кожен рік життя, подала адвокат з міста Альбукерк Ренді Макджінн (Ренді Макгінн). Вона стверджувала, що Біллі Кіда (Billy the Kid) обіцяв помилувати ще губернатор Лью Воллес, який очолював Нью-Мексико з 1878 по 1881 рік, в обмін на свідчення у справі про інші вбивства. На думку Макджінн, Малюк чесно виконав свої умови договору, але сам Воллес не дотримав свого слова.

Після подачі прохання Річардсон заявив, що він сам довгі роки цікавився особистістю Біллі Кіда, і визнав, що його помилування було б “гарною рекламою” для штату.

Однак у п’ятницю в ефірі телепередачі “Добрий ранок, Америка”, куди губернатора спеціально запросили, щоб він повідомив про своє рішення, Річардсон оголосив, що посмертний статус одного із символів Дикого Заходу залишиться без змін.

За словами Річардсона, він відхилив помилування, “через відсутність історичної визначеності, що стосується причин того, чому губернатор Воллес не дотримав своєї обіцянки”.

Біллі Кіда в 1881 році, через кілька місяців після того, як він втік з в’язниці, застрелив шериф Пет Гарретт, який є не менш легендарною фігурою в США. Нащадки Гарретта і Уоллеса виступили різко проти посмертного помилування злочинця.

Образ знаменитого вбивці з Дикого Заходу неодноразово використовувався в мистецтві – головним чином в кінематографі. У фільмі “Стрілець-лівша” Артура Пенна Біллі Кіда зіграв Пол Ньюмен, а в картині “Пет Гарретт і Біллі Кід” Сема Пекінпа роль Малюка виконав Кріс Крістофферсон, відзначає РИА Новости.

Також Біллі Кіду присвячене відоме оповідання Борхеса “Безкорисливий вбивця Білл Харріган”.

Billy the KidBilly the Kid

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.