Новини світу. 21 грудня. США. Через нестачу препарату для виконання смертної кари, кількість страт в США зменшилася.

В США зменшується кількість страт через нестачу препарату для проведення евтаназії

Нестача препарату смертельних ін’єкцій, за допомогою яких виконується мертна кара, знизив темп роботи американських катів, які в поточному році зробили на 12% менше страт, ніж у 2009 році, повідомляє у вівторок агентство Рейтер з посиланням на останню доповідь, підготовлену Інформаційним центром по смертній карі.

Згідно зі статистичними даними, за минулих дванадцять місяців кати привели у виконання лише 46 смертних вироків, тоді як у минулому році через їхні руки “пройшли” 52 злочинця. Ця позитивна динаміка має тривалий характер: у 2010 році “майстрам заплічних справ” дісталося вдвічі менше роботи, ніж на самому початку нового тисячоліття, при цьому більше за інших довелося потрудитися катам зі штату Техас, зазначає доповідь.

За даними виконавчого директора центру Річарда Дітера, однією з причин, що спонукали влади різних штатів перенести або відмінити частину екзекуцій, став гострий дефіцит одного з трьох препаратів так званого “техаського коктейлю” – викликає втрату свідомості пентотал натрію.

За словами Дітера, в цьому році через нестачу пентотал страти були відкладені у п’яти штатах, а наприкінці жовтня влада штату Арізона, маючи намір стратити вбивцю 15-річної дівчинки, були змушені імпортувати необхідний компонент з Великобританії.

Минулого тижня “викручуватися” з положення довелося владі штату Оклахома, які вирішили замінити дефіцитний речовина препаратом, використовуваним ветеринарами для усипляння тварин.

У США існує єдина лабораторія, яка виробляє пентотал натрію, але через технічні проблеми вона не зможе поставити необхідну кількість цієї речовини до кінця 2011 року.

Смертельна ін’єкція – один з найпоширеніших у США способів виконання вироків про смертну кару. Для виключення фізичних страждань засудженому перед ін’єкцією вводиться багаторазова доза знеболюючого препарату. Під час процедури страти засуджений фіксується на спеціальному столі, в його вени вводяться голки, з’єднані з крапельницями, по яких надходить препарат. Смерть настає протягом декількох хвилин. Після констатації тюремним лікарем настання смерті проводиться обов’язкова процедура аутопсії, потім тіло або видається родичам, або його ховають за рахунок штату.

Джерело РіаНовини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.