Новини України. 11 грудня. Київ. В приміщені Служби безпеки України в місті Києві зник журналіст Кирило Баранов.

Служба безпеки України
Журналіст зник в СБУ

Журналістська інтернет-спільнота стурбована зникненням заступника головного редактора інтернет-газети «Фраза» Кирила Баранова, якого викликали з незрозумілим приводом на допит в УСБУ м. Києва, повідомляє from-ua.

Пізно ввечері 9 грудня двоє чоловіків, представившись старшими лейтенантами СБУ Олександром Малтихом і Євгеном Високим, буквально вломилися у квартиру Кирила Баранова. Баранов викликав міліцію, і тільки після цього, у присутності співробітників МВС, “люди в цивільному” спромоглися вручити повістку на допит в якості свідка стосовно невідомої Баранову справи.

Як розповів 9 грудня у телефонній розмові сам Баранов, чоловіки, які увірвалися, толком не пояснили, в чому взагалі справа. Всі спроби втовкмачити співробітникам СБУ, що у нього є малолітня дитина (дівчинка, 3-х років), яку потрібно годувати і укладати спати не подіяли.

При цьому «старші лейтенанти» наполегливо повторювали, що якщо Баранов не з’явиться рівно о 10.00 за адресою Аскольдовій провулок, 3-А, то це «буде мати наслідки».

О 10.00 10 грудня Кирило Баранов прибув на допит.

Останній раз з редакцією він виходив на зв’язок близько 15.00. при цьому встиг повідомити, що протягом чотирьох годин, перебуваючи в приміщенні УСБУ в м. Києві, на допит він так викликаний і не був. Більш ніж чотиригодинне очікування – то в коридорі, то в кабінеті є найбільш примітивним «гебільним» способом психологічного тиску на невинну людину (нагадаємо, Кирило Баранов викликаний як свідок у взагалі невідомій йому справі).

О 18.20 Баранов передзвонив дружині і на питання, як довго триватиме допит, невідомий чоловічий голос відповів: «Невідомо».

На даний момент з Кирилом Барановим немає ніякого зв’язку.

Маючи уявлення про здібності українських спецслужб, журналісти висловлюють занепокоєння з приводу стану Баранова і хочуть уточнити у Глави СБУ Валерія Хорошковського: чи є п’ятигодинне очікування своєї черги «на допит» звичайною практикою «європейської» спецслужби, відзначає видання.

Comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.