Новини економіки. 25 грудня. У Державному бюджеті на 2011 рік влада вирішила заощадити для себе на зарплатах і пенсіях, здоров’я та освіті громадян.

Валентин Наливайченко
Валентин Наливайченко

Таку думку висловив голова Політичної ради партії «Наша Україна» Валентин Наливайченко, коментуючи ухвалення Державного бюджету на 2011 рік, повідомляє прес-служба партії “Наша Україна“.

«Якщо врахувати, що урядовий прогноз інфляції в розмірі 8,9% є штучно заниженими, то, фактично, йдеться про свідому урізання владою доходів громадян», – зазначив він.

На його переконання, влада, змінюючи своїм передвиборчим зобов’язанням перед громадянами, свідомо веде людей до бідності.

«Замість гасла «Україна для людей» , у новому держбюджеті реалізований протилежний принцип – країна для влади за рахунок громадян. Бюджет-2011 – це бюджет вимагання, який відбирає гроші у людей і віддає чиновникам, щоб будувати поліцейську систему», – зазначив Наливайченко.

На його думку, вже завтра слід очікувати зростання цін на продукти, електроенергію.

“Але абсолютно зухвало, на тлі різкого урізання фінансування соціальної сфери, влада пішла на небачене збільшення витрат, на обслуговування влади і чиновницького апарату”, – зазначив він.

Зокрема, за словами голови політради партії, в 2011 році діяльність Президента Віктора Януковича буде коштувати для громадян на 30% дорожче, ніж у попередньому, прокуратури – на 80%. На 40% збільшено видатки на клініку Феофанія, в якій лікуються всі міністри і депутати, витрати на оздоровлення і перевезення високопоставлених чиновників.

У той же час, зростання прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати передбачено тільки на 8,9%, мінімальної пенсії – на 7,6%, збільшення витрат на галузь охорони здоров’я – на 2,4%, на освіту – 2,9%

Наливайченко зазначив, що провладна більшість у парламенті не підтримала конструктивні бюджетні пропозиції депутатів від опозиції щодо поліпшення добробуту людей. Зокрема, були відхилені пропозиції збільшити до прожиткового мінімуму щомісячну допомогу по догляду за дітьми до трьох років, виділити 5 млрд. грн. для підвищення посадових окладів медичних працівників та інші.

«Законом про держбюджет на 2011 рік влада в черговий раз показала, що інтереси громадян країни для неї не мають значення. Я переконаний, що українці не будуть довго терпіти владу, яка їх обдурює і обкрадає. Закликаю громадян об’єднуватися для захисту своїх законних інтересів і протидії антинародній політиці влади »- заявив Наливайченко.

Джерело Деньги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.