Новини України. 20 грудня. Львів. Сьогодні під час засідання виконавчого комітету Львівської міської ради повторно прийняте рішення про заборону роздрібної торгівлі алкогольними, слабоалкогольними напоями та пивом з 22.00 год. до 10 ранку.

супермаркет, магазин
Владі Львова подобається забороняти продаж алкоголю вночі

Міський голова Львова Андрій Садовий розповів, що за відомою йому інформацією, Галицький районний суд задовольнив позов Представництва Держкомпідприємництва у Львівській області про скасування заборони виконкому продавати алкоголь та пиво вночі.

“Відбулося таємне рішення суду, суддя, яка прийняла його, наступного дня вийшла на пенсію. Це рішення поставило під сумнів рішення виконавчого комітету. Щоб ми були в правовій площині сьогодні, власне виконавчий комітет підтвердив своє рішення і прийняв ще раз рішення про заборону продажу алкоголю з 10 вечора до 10 ранку“, – сказав міський голова.

“Ми живемо в правовій державі, але, на жаль, є деякі неточності в законодавстві. Тому ми сьогодні ще раз рішенням виконавчого комітету підтвердили рішення, що в місті Львові з 10 вечора до 10 ранку заборонений продаж алкоголю, пива в тому числі. Це рішення є в дії. Тому прохання до всіх підприємців зважати на це рішення. Органи правопорядку отримали чітку вказівку карати тих, хто порушує норми чинного законодавства і позбавляти ліцензії тих, хто займається такою діяльністю”, – повідомив міський голова Андрій Садовий

Водночас, за словами екс-заступника голови Держкомпідприємництва у Львівській області Тараса Медвецького, рішення виконавчого комітету Львівської міськради про заборону роздрібної торгівлі алкогольними, слабоалкогольними напоями та пивом з 22 до 10 години було прийняте з порушенням процедури прийняття регуляторних актів, тому було опротестовано.

„Згідно з чинним законодавством, прийняття регуляторного акту, яким є опротестоване рішення виконавчого комітету, має супроводжуватись аналізом регуляторного впливу та має бути оприлюднене, що передбачене ст.. 7 і 33 Закону. Це рішення мало бути внесене у план проектів регулятивних актів. Окрім того, необхідно було провести економічний аналіз, тому що задіяні три сторони – влада, громада і підприємці” – сказав Тарас Медвецький.

Також Тарас Медвецький відзначив, що продаж алкогольних напоїв є ліцензійним видом діяльності, отже, карати треба тих, хто порушує передбачені ліцензіями умови, а для цього необхідно було провести рейд спільно з органами ліцензування.

Своєю чергою, начальник юридичного управління Львівської міської ради Гелена Пайонкевич сказала, що, оскільки рішення не було опротестовано прокуратурою, воно має виконуватись.

За матеріалами Вголос, ІМК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.