Новини України. 7 грудня. Київ. На сміттєспалювальному заводі “Енергія” в ніч з суботи на неділю, 5 грудня, був виявлений сміттєвоз, який перевозив радіоактивне сміття.

сміття, побутове сміття
Радіоактивне сміття виявили на полігоні

Про це повідомили в прес-службі АК “Київенерго”.

Згідно з повідомленням, обладнання “Кордон”, яке перевіряє сміття на радіаційне забруднення, спрацював о 2:14.

“У сміттєвозі ДП “Фірма Альтфатер Київ” був зафіксований рівень радіації 49,1 мікрорентген на годину при допустимих 30 мікрорентген на годину (рівень природного фону становить 10,8 мікрорентген на годину)”, – відзначили в “Київенерго”.

Відповідно до регламенту, автомобіль з радіаційним сміттям перевезли на спеціальну стоянку. Зараз з ним працюють МНС і санітарні служби, які повинні виявити джерело радіації і утилізувати його на підприємстві “Радон”.

“Ми вже четвертий раз виявляємо радіаційне забруднення в побутовому смітті, на цей раз воно також не зашкодить киянам. Попередній раз “Кордон” спрацював минулої зими, коли в смітті знайшли радіаційну ампулу“, – зазначив директор сміттєспалювального заводу “Енергія” Сергій Крикун.

За його словами, радіація в побутові відходи зазвичай потрапляє з лікарень або промислових підприємств.

“Перевізник не винен в тому, що привіз забруднене сміття. У таких ситуаціях треба шукати першоджерела. Хвилює те, що “Енергія” – єдине підприємство Києва, яке виявляє і контролює рівень радіації в смітті. Але ми утилізуємо лише 25% всього сміття міста, решта вивозиться на полігони “, – зазначив Крикун.

За даними “Київенерго”, кожен житель столиці щорічно викидає близько 270 кг твердих побутових відходів, тобто 810 тис.тонн сміття по Києву в цілому. Більше 70% цієї кількості вивозять на сміттєві полігони, розташовані на відстані 10-20 км від міста. Всього полігони займають 150 га київської землі.

За матеріалами Ліга

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.