Новини культури. 14 грудня. Німеччина. У Берліні відкрилися Дні українського кіно.

Кіно
У Берліні відкрилися дні українського кіно

Керівник Українського кіноклубу в Берліні Олександра Бінерт повідомила, що будуть показані фільми, що відображають українсько-німецькі кінематографічні зв’язки, а також сучасне українське кіно.

Відкриття відбудеться показом стрічки із золотого фонду української кінокласики “Земля” (1930, версія 1971 року) Олександра Довженка. “У Берліні після прем’єри 1930 німецькі кінокритики назвали цю картину “кіноепосом незрівнянної ліричної краси”, – зазначила організатор заходу. Показ фільму буде супроводжуватися грою німецького піаніста Гідеона Шперлінга.

У четвер, 16 грудня, в Берлінському музеї кіно і телебачення буде показаний фільм “Сальто-мортале” (1931 року) німецького режисера Евальда Андре Дюпона з київською актрисою Анною Стен у головній ролі. “Анна Стен зробила блискучу кар’єру в радянському кіно, а в Берліні в кінці 20-х і на початку 30-х років минулого століття знімалася у видатних німецьких режисерів”, – розповіла керівник Українського кіноклубу.

Сучасний український кінематограф представлений на кіноднях двома фільмами. Стрічка Олеся Янчука “Владика Андрій” (2008 рік) про неоднозначну історичну постать Митрополита Андрея Шептицького продовжить кінофорум у п’ятницю, 17 грудня.

Днем пізніше берлінської публіці буде продемонстрована картина Сергія Маслобойщикова “Шум вітру” (2002 рік), в якоій мова йде про пошуки українською інтелігенцією свого місця в епосі соціальних змін. Усі покази будуть проходити на мові оригіналу з англійськими субтитрами і будуть супроводжуватися вступним словом кінознавців і дискусіями.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.