Новини України. 11 грудня. Деякі речі Президент України Віктор Янукович робить правильно.

Вадим Карасьов
Карасьов: деякі речі президент робить правильно

Таку думку висловив один з лідерів партії “Єдиний центр”, політолог Вадим Карасьов.

“Сьогодні на кону стоїть – бути чи не бути державі. Якщо розглядати те, що відбувається в України з цієї точки зору, то доводиться визнати: деякі речі Янукович робить правильно. Треба бути об’єктивними. Президент повернувся до старої редакції Конституції, оскільки це дає йому можливість маневрувати і не бути постійно залежним від електоральних, політичних та ситуативних настроїв як низів, так і верхів. Віктор Янукович зробив те, що він і повинен був зробити: у якійсь мірі налагодив інструмент президентської влади. Так, це старомодна вертикаль управління. Але вона дає Президенту можливість хоч якось інструментувати свою політику “, – зазначив Карасьов в інтерв’ю тижневику “Київський телеграф”.

“Що йому необхідно робити далі? Реформувати уряд. Повинен бути прогресивний, компактний, професійний Кабмін. Я не кажу про те, що Прем’єр повинен піти у відставку. Як якесь адміністративне прикриття для цього уряду він цілком підходить. Необхідний консерватор, який стримував би надто буйні реформаторські фантазії. Але Кабмін повинен бути іншим”, – додав він.

“Думаю, Президент буде міняти дизайн уряду на реформаторський в контексті адміністративної реформи. Далі – боротьба з корупцією і прийняття антикорупційного законодавства. Ну як ми можемо говорити про якусь свободу для бізнесу, якщо буде корупція? Свобода корупції – це не свобода бізнесу” , – зазначив політолог.

Нагадаємо, Президент Віктор Янукович дав старт першого етапу адміністративної реформи. Вона передбачає істотні зміни в структурі виконавчої влади. Всього визначено шість типів центральних органів виконавчої влади: Міністерство, Служба, Інспекція, Агентство, незалежні регулятори і органи зі спеціальним статусом. З 112 органів центральної виконавчої влади створено 63, з них 16 міністерств, 28 служб, 12 агентств і 7 інспекцій, відзначає Ліга.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.