Новини економіки. 25 грудня. Світові ціни на нафту в довгостроковій перспективі перевищать позначку в 100 доларів за барель.

Нафта буде дорожчати

Такі прогнози містяться в доповіді Державного управління енергетичної інформації США (EIA) щодо щорічного огляду енергетичного ринку.

За прогнозами EIA, середня ціна на американську легку нафту WTI в 2035 році складе 125 доларів за барель.

За підсумками торгів у четвер, 23 грудня, на Нью-Йоркській біржі NYMEХ вартість лютневих ф’ючерсів на WTI підвищилася на 1,03 долара за барель до 91,51 долара за барель. Ціна лютневих ф’ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent на Лондонській біржі підвищилася на 0,6 долара до 94,25 доларів за барель.

EIA очікує продовження зростання цін на нафту в міру того, як світова економіка буде відновлюватися, а світовий попит на паливо буде значно перевищувати поставки країнами, що не входять в ОПЕК.

У 2025 році, за прогнозами EIA, середня ціна на WTI складе 117 доларів за барель проти 79 доларів у 2010 році.

У короткостроковій перспективі EIA не чекає значного зростання цін на нафту, прогнозуючи їх на рівні 86 доларів за барель в 2011 році.

Згідно з прогнозами Міжнародного енергетичного агентства (МЕА), ціни на нафту в короткостроковій перспективі також не зможуть досягти позначки в 100 доларів за барель. Агентство прогнозує в 2011 році середню ціну на WTI на рівні 86,08 доларів за барель.

Джерело Тренд

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.