Новини науки. 6 грудня. Біолог Антоніо Вентоса з Університету Севільї при дослідженні піднятих з дна моря деталей судна “Титанік”, затонулого в Атлантиці при зіткненні з айсбергом, виявив новий вид бактерій, що поїдають метал. Він отримав ім’я Halomonas titanicae.

"Титанік" з'їдають невідомі бактерії

За даними Вентоса і його колег, які опублікували статтю в британському науковому журналі International Journal of Systematic and Evolutionary Microbiology, бактерії були знайдені на сильно проржавілому шматку металу, піднятого з дна моря експедицією RMS Titanic на місці загибелі трансатлантичного лайнера “Титанік”.

Бактерії харчувалися металом корабля на глибині 3800 метрів.

Дослідження вчених показало, що новий вид мікроорганізмів, незважаючи на свою унікальність, виявився на більш ніж 98 відсотків генетично схожим з вже відомим видом бактерій Halomonas neptunia.

Найважливішим плюсом знахідки виявилась швидкість поглинання мікроорганізмами металу. На думку Антоніо Вентоса, відкриття цього виду бактерій ставить питання про безпеку підводних трубопроводів, які можуть стати жертвою бактерій, що поїдають з високою швидкістю метал.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.