Новини України. 2 грудня. Київ. Екс-прем’єр Юлія Тимошенко повідомила, що її допитували як свідка у справі про нецільове використання грошей, виділених в рамках Кіотського протоколу.

Юлія Тимошенко
Тимошенко розповіла про свої пригоди в СБУ

Про це вона розповіла на виході з будівлі слідчого управління Генпрокуратури, куди її викликали повісткою.

“Влада звинувачує мене в тому, що екологічні гроші Кіотського протоколу я під час світової фінансової кризи витратила на пенсії та виплати”, – сказала він.

Лідер “Батьківщини” підкреслила, що перебуває в статусі свідка у даній справі, і запобіжний захід як-то підписка про невиїзд, їй не обирали.

“Я пояснила слідчим, що гроші, які були отримані від реалізації Кіотського протоколу – це досить великі гроші, 320 мільйона євро – не витрачені нікуди і вони знаходяться на спеціальних рахунках Мінекології”, – заявила вона.

“Я думаю, що після того, як слідчі з подивом дізналися, що всі гроші на місці, їм просто нічого не було мені пред’явити”, – розповіла Тимошенко.

Вона також зазначила, що їй невідомо, чи будуть її в подальшому викликати у головне слідче управління Генпрокуратури з цього приводу.

Тимошенко також повідомила, що в протоколі допиту вона окремим розділом вказала, що як громадянка України інформує Генпрокуратуру “про скоєння злочину”.

За її словами, мова йде про матеріали журналістських розслідувань, оприлюднених в “Українській правді” про перерахування чинним прем’єром Миколою Азаровим 150 мільйонів гривень на рахунок свого сина і про перерахування ним на приватні рахунки приватної компанії першого віце-прем’єра Андрія Клюєва та голови Донецької облдержадміністрації Анатолія Близнюка майже 400 мільйонів гривень.

“Я попросила це зафіксувати в протоколі, і вони зафіксували. Я вважаю, якщо Генпрокуратура об’єктивно, а не політично працює, то необхідно терміново порушувати кримінальну справу, повертати бюджету гроші і притягати до відповідальності винних”, – підкреслила політик.

Як відомо, 28 квітня Генпрокуратура порушила кримінальну справу за фактом порушення законодавства про бюджетну систему і зловживання службовим становищем при використанні коштів, отриманих у 2009 році від продажу квот на викиди парникових газів.

Мова йде про використання бюджетних коштів, отриманих у 2009 році від продажу частини встановленої кількості викидів парникових газів за Кіотським протоколом.

Дослідча перевірка встановила, що в результаті прийняття колишніми посадовцями Кабміну, Мінфіну нормативно правових актів, які суперечать закону про держбюджет на 2009 рік, Держказначейство змінило цільове призначення коштів спецфонду держбюджету, які надійшли від продажу квот на викиди парникових газів, на суму в 2,3 мільярда гривень.

Джерело УП

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.