23 грудня. Насильство на ґрунті расизму загрожує планам Росії щодо ЧС-2018. У заявці на проведення Чемпіонату світу з футболу Росія охоче визнавала свої недоліки: погані стадіони, слабку інфраструктуру, дефіцит відданих уболівальників, стверджує TIME.

Насильство націоналістів і фанів загрожує Росії

“Але про одну проблему не згадували, поки кампанія не закінчилася – про ксенофобію з відтінком насильства, що пронизує футбольну культуру країни”, – пише кореспондент Саймон Шустер.

11 грудня в Москві тисячі футбольних уболівальників взяли участь у заворушеннях на етнічному грунті, нагадує він.

“Якщо Росія хоче провести успішний турнір, їй доведеться приструнити націоналістичні організації, які вербують своїх членів серед вболівальників, а поки Росія втрачає очки прямо на старті”, – пише автор.

Три лідери націоналістів в інтерв’ю журналу заявили, що безлади посприяли їх роботі з об’єднаннями футбольних уболівальників. Від зіткнень виграє, наприклад, Володимир Квачков, якого три місяці тому виправдали у справі про замах на Чубайса.

“Цей талановитий демагог створив рух “Народний фронт звільнення Росії“, мета якого – “звільнити” країну від єврейських і північнокавказьких “окупантів”, – йдеться в статті.

19 грудня Квачков зустрівся з іншими лідерами націоналістів і уболівальниками правого спрямування. На зустрічі він заявив , що події 11 грудня – початок революційних змін у Росії.

“Зусилля влади з протидії планам націоналістів, які намагаються задіяти настрої футбольних фанатів, поки виглядають млявими. Високопоставлені чиновники, як не дивно, звинувачують у заворушеннях “лібералів” і “лівих радикалів”, -відзначається в статті.

Об’єднання вболівальників виглядають настільки ж безсилими, хоча їхні команди можуть дискваліфікувати на європейських турнірах за прояви расизму.

“Судячи з коментарів на сайтах фанатів, в Росії – як і в інших країнах Європи – футбол став магнітом для майже фашистської відсічі соціальним змінам”, – пише автор.

“За останні два тижні по всій країні майже щодня заарештовували вболівальників, у тому числі 14-літніх підлітків, за побиття і ножові поранення іммігрантів. Коли в Росію прийде Чемпіонат світу, ці підлітки стануть дорослими, і будуть потрібні значні зусилля влади, щоб відвернути їх від націоналістичного руху”, – пише журнал.

Якщо здасться, що Росія нездатна гарантувати безпеку іноземних вболівальників на ЧС, від ФІФА зажадають перенести турнір в менш небезпечне місце. “На кону поставлено не тільки безпеку національних меншин, але й престиж Росії“, – підсумовує автор.

За матеріалами TIME

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.