7 грудня. Слабка, помилкова і непослідовна реакція адміністрації Обами на чергову публікацію WikiLeaks – ще більш тривожне явище, ніж сам витік американських секретів.

Барак Обама
Guardian: Обама - загроза для нацбезпеки США

Хілларі Клінтон нездатна усвідомити, що WikiLeaks несамовито прагне нашкодити саме Сполученим Штатам. Тому адміністрація Обами не вживає відповідних заходів, “тільки говорить – така її зовнішньополітична позиція за замовчуванням”, стверджує в своїй статті в The Guardian колишній постійний представник США в ООН Джон Болтон.

Але Клінтон хоча б сприйняла злив інформації як атаку. А ось Білий дім і Пентагон висловили думку, що у витоку немає нічого особливого.

Обама просто не ставить національну безпеку на пріоритетне місце, запевняє автор. Болтон застерігає європейців: якщо виникне серйозна загроза безпеці Європи, Обама не стане втручатися – він зайнятий спробами реструктуризувати американську економіку.

“Більш доречна реакція – залучити всіх, хто причетний до витоку, до суду за всією суворістю американських законів. Міністерство юстиції хоча б розглядає цей варіант”, – пише Болтон.

Він також рекомендує владі США знайти збалансований підхід між зайво вузьким доступом до інформації, як було до 11 вересня, і надмірно широким.

Кібервоїнам Пентагону Болтон радить вправлятися в методах кібервійни, атакуючи WikiLeaks. Варто було б перейти в наступ ще в липні, але при Обамі це було неможливо, нарікає автор. Справжня загроза для національної безпеки США виходить не від WikiLeaks, а від адміністрації Обами, яка бажає протидіяти загрозам, вважає Болтон.

За матеріалами The Guardian

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.