Новини світу. 22 грудня. США. Надзвичайний стан на території шести округів Каліфорнії ввів губернатор штату Арнольд Шварценеггер.

Арнольд Шварцнегер
Шварцнеггер ввів надзвичайний стан через зливи у Каліфорнії

Причиною оголошення НС стала складна ситуація в Каліфорнії, яка склалася через зливи, що тривають вже шість діб. Це викликало зсуви на півдні Каліфорнії, підтоплення будинків, перекриття автодоріг і знеструмлення житлових районів.

Метеорологічна служба США прогнозує, що найбільш неприємний сюрприз Каліфорнію тільки чекає: у найближчі шість години очікуються тропічні зливи, грози, бурі і навіть локальні торнадо.

Поблизу лісопарку Клівленд в каньйоні Сільверадо проводиться евакуація 30 мешканців будинків, яким загрожують зсуви і підтоплення. У подібній ситуації опинилися жителі 232 будинків селищ Ла-Канада-Флінтрідж і Ла-Кресент. Ці будинки розташовані на схилі гір на півночі від Лос-Анджелеса.

У самому мегаполісі минулої ночі зливи спровокували аварії, знеструмили кілька мікрорайонів. Подачу в них електроенергії до цих пір не відновлено в повному обсязі.

Американська автомобільна асоціація (ААА) повідомляє, що від водіїв у Каліфорнії за минулу добу надійшло близько 25 тисяч дзвінків про допомогу. Найбільш поширена причина – розрядка акумулятора і зупинка двигуна. Експерти ААА вважають, що головною проблемою є елементарне невміння жителів “сонячного штату” водити машину в умовах інтенсивних опадів.

Також дощі заливають і ще один американський штат – Юту. Тут влада теж готуються до введення надзвичайної ситуації.

Втім, метеорологи вважають, що масштаб нинішніх катаклізмів в Каліфорнії не є безпрецедентним. Вони нагадують, що в 1861 та 1862 роках 45 днів поспіль над Каліфорнією вирували зливи і грози. Тоді вони викликали справді велику повінь, порівнянне з біблійним потопом. Підсумком цього, як нагадують історики, стало банкрутство штату.

Арнольд Шварценеггер вибраний губернатором штату на дострокових виборах 7 жовтня 2003 року. У листопаді 2006 року він переобраний на другий (останній дозволений законом про вибори) термін. Однією з головних своїх заслуг на посаді губернатор вважає указ від 27 вересня 2006 року, який встановлював межу обсягу шкідливих викидів в атмосферу підприємствами штату. Шварценеггер поставив завдання до 2020 року скоротити викид парникових газів в Каліфорнії на 25% у порівнянні з 1990 роком.

Новим губернатором Каліфорнії виборах, що відбулися 2 листопада, був обраний представник Демократичної партії Джеррі Браун, в минулому він вже обіймав цю посаду. Він вступить на посаду губернатора штату 3 січня 2011.

За матеріалами ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.