Новини культури. 19 грудня. Варшава. Перший в світі Театр роботів відкрився у Центрі науки “Коперник” польської столиці.

Робот NaoРоботи зіграли в п’єсі за мотивами оповідання письменника Станіслава Лема Принц і принцеса Феррікс Кристал“. Герой постановки робот Феррікс закохується в прекрасну Кристал. Але Кристал, хоча сама теж робот, хоче любові зі звичайною людиною, а всіх конкурентів роботів просто безжально ігнорує. Але принц Феррікс не здається.

Голоси, виступаючим в постановці роботам, позичили відомі польські актори, а оповідачем історії став актор Петро Фрончевскій. Директор Центру науки “Коперник” Роберт Фірмхофер визнається, що той факт, що варшавський Театр роботів – перший у світі – викликає особливе задоволення.

“Роботи грають чудово, хоча на власні очі видно всю технологію їх дій. Чутно як працюють мотори, але одночасно, завдяки голосам прекрасних акторів, в них є життя. Роботи виражають почуття, грою світла, жестами, їхні емоції, видно у великих екранах-очах. Зовсім як у людей “, – розповідає Фірмхофер.

Андроїд розроблені у Великобританії групою вчених-інженерів під керівництвом конструктора Уїлла Джексона. Рухова система створена з використанням пневматичних приводів. Робот здатний самостійно пересуватися і виконувати досить складні рухи. Важить механізм 33 кілограми, його висота – 175 сантиметрів.

Поки в трупі Театру роботів – тільки один актор і одна актриса. Конструктори обладнали їх за останнім словом техніки, єдине чого в них немає – це одягу. А ось “хто є хто” можна визначити за спеціальною підсвіткою (синя – у юнака, рожева – у дівчини) та голосу.

Вистава триває 20 хвилин у залі на 50 місць. У планах Театру роботів ще одна прем’єра за повістю Едвіна Аббота – “Таємниця порожнього шафи або парфуми четвертого виміру”.

Джерело Вісті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.