Варшава

Варшаву чекають два поспіль візиту на вищому рівні: сьогодні прибуває російський президент Дмитро Медведєв, завтра – президент Німеччини Крістіан Вульф. Від нових партнерств виграють усі, пише Tages Anzeiger.

“Щоб мати можливість адекватно оцінити актуальні шанси, варто кинути погляд у минуле”, – відзначає автор публікації Ульріх Крекель.

Не минуло ще й п’яти років з того часу, як брати Качинські шокували пів-Європи, виступаючи проти єдиної європейської конституції і роблячи реверанси в бік войовничого президента США Джорджа Буша. “Але ще задовго до приходу до влади в Польщі близнюків канцлер Шредер і тодішній президент Росії Путін за спинами поляків виношували плани по будівництву Балтійського газопроводу”. Медведєв і Меркель, як пише видання, “в кращу сторону відрізняються у своїй риториці від “альфа-самців” Путіна та Шредера”.

Сьогодні, упевнений автор публікації, співпраця між німцями, росіянами і поляками постає зовсім в іншому світлі. “Відійшовши від курсу на конфронтацію і провокацію, ці важливі гравці знайшли дорогу до співпраці і взаємної поваги на благо всього континенту”.

Звичайно, визнає журналіст, вирішені ще далеко не всі проблеми: поляки досі висловлюють невдоволення газопроводом, а росіяни наполягають на скасуванні візового режиму для своїх громадян при в’їзді в ЄС. Однак сторони принаймні говорять на ці теми і вже досягли певних зрушень.

Цікавою на цьому фоні автор вважає дискусію навколо системи ПРО в Європі: з орієнтованого на Польщу і Чехію американського проекту виникла концепція НАТО, до якої, можливо, приєднається і Росія. Проте розбіжності в позиціях свідчать про те, що все може піти і за іншим сценарієм. Москва загрожує гонкою озброєнь, якщо домовитися не вдасться.

Від зближення між росіянами та поляками виграє весь континент, впевнений Ульріх Крекель. Так, Варшава і Польща планують спільно вирішувати проблему забруднення Балтійського моря. А якщо Росія візьме на себе повну відповідальність за сталінські злочини в Катині, це стане “неоціненним кроком на шляху до демократизації країни”.

Джерело Tages Anzeiger

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.