Новини світу. 2 грудня. Сан-Паулу. Суд у справах виборів Сан-Паулу визнав дійсним мандат клоуна, обраного федеральним депутатом.

Тіріріка: голосуйте за мене

Клоун Франсиску Еверардо Олівейра Сілва, який виступає під сценічним псевдонімом Тіріріка, став лідером за кількістю відданих голосів на виборах в нижню палату бразильського парламенту (Конгресу) 3 жовтня. Він був вибраний федеральним депутатом від штату Сан-Паулу, отримавши підтримку більше 1,3 мільйона виборців.

Проте комік трохи не позбавився свого мандата через звинувачення у неграмотності. За бразильськими законами, на виборні посади в країні можуть претендувати тільки громадяни, які вміють читати і писати.

Тіріріка пройшов встановлений законом тест на елементарну грамотність, який складався з диктанту, а також читання і переказу короткого газетного тексту в присутності судді. При оцінці результату не враховується орфографія і пунктуація. Тестований має лише довести своє вміння передавати текст на папері.

Згідно з постановою суду, найпопулярніший депутат Бразилії показав достатню грамотність, щоб виконувати свої обов’язки законодавця.

Виборча кампанія Тірірікі запам’яталася бразильцям серією пародійних рекламних роликів під девізами “Голосуйте за мене, гірше не буде” і “Що робить федеральний депутат? Я й сам не знаю. Голосуйте за мене, я потраплю в столицю і вам розповім”.

Ролики користувалися великою популярністю у глядачів, але стали приводом для кількох судових позовів проти клоуна по звинуваченню в образі бразильського парламенту.

ВІДЕО

Джерело РИА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.