Новини України. 29 грудня. Для проведення фіналу Євро-2012 в Києві потрібно було будувати новий стадіон, а не реконструювати НСК “Олімпійський”.

Борис Колесніков
Колесніков знає як краще будувати стадіони

Про це заявив Міністр інфраструктури Борис Колесніков в інтерв’ю газеті “Сегодня”.

“Замість цього знесли, по суті, весь стадіон, але залишили кістяк другого ярусу, який потрібно укріпити і вилити по-новому. Так дешевше було знести і другий ярус, і зробити новий”, – сказав чиновник.

“Що стосується ціни. Я ще в березні без всяких креслень сказав, що стадіон на 70 тисяч глядачів не може коштувати менше $500 млн. Це технічно неможливо. Думаю, ціна була відома ще попередньому уряду спочатку, але з політичних причин її спочатку називали 1,2 млрд. гривень. Але як можна було називати 1,2 млрд., коли тільки за покрівлю було сплачено 800 млн. гривень ще до нас?!” – підкреслив Борис Колесников.

“Наведу трохи некоректне, але все ж порівняння: у Польщі реконструкція Національного стадіону на 50 тисяч глядачів обійдеться в $635 млн. Так що наші 4,4 млрд. гривень ($550 млн. – ред.) цілком можна порівняти”, – зазначив віце-прем’єр-міністр.

“Крім того, що вважати реконструкцією стадіону? Центр Києва отримає нову підстанцію “Siemens” за більш ніж 300 млн. гривень і новий каналізаційний колектор ціною в 100 млн. гривень. Це все входить в 4,4 млрд. Усі роботи зі знесення халуп на східній стороні “Олімпійського”, будівництво естакади для вболівальників на східній трибуні, реконструкція площі – все це входить у вартість”, – пояснив чиновник.

“Так, якщо б ми будували в новому місці, де є мережа, ми б за $550 млн. побудували найкращий стадіон у Європі. Але ж ми не обирали ні місце, ні терміни будівництва”, – сказав він.

За інформацією ЗМІ, реконструкція НСК “Олімпійський” у Києві обійдеться дорожче, ніж коштувала модернізація аналогічного стадіону “Олімпія” у Берліні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.