Новини світу. 3 грудня. До боротьби проти сайту Wikileaks, що опублікував днями чергову порцію скандальних матеріалів, підключилися члени Конгресу США.

WikiLeaks
США "шиє" кримінальну на Wikileaks

У четвер вони представили законопроект, який на можна перевести як “Щит” або “Заслін”. Він оголошує незаконною публікацію імен агентів, які видобувають інформацію для американських військових і розвідувальних служб.

Автори цієї законодавчої ініціативи – сенатори Джозеф Ліберман, Джон Інсайн і Скотт Браун.

“Представлений ними законопроект дасть адміністрації більше свободи дій в переслідуванні WikiLeaks і її засновника Джуліана Ассанджа і зробить незаконною публікацію імен агентів, які поставляють інформацію для американських військових і розвідувального співтовариства”, – говориться в прес-релізі сенатора Лібермана.

Залишається, правда, неясним, чи поширюється це також на американські ЗМІ.

“Намагаючись перешкодити нашим військовим зусиллям, Джуліан Ассандж і його дружки за допомогою публікації імен наших розвідувальних джерел становлять для наших ворогів список на знищення”, – обурюється сенатор Інсайн.

За словами законодавців, останній витік дипломатичних депеш по каналах WikiLeaks ставить під загрозу “американські національні інтереси, інтереси наших союзників і безпеку урядових службовців“.

Оприлюднений сенаторами законопроект, за їхнім задумом, повинен “допомогти притягнути до кримінальної відповідальності людей, що піддають небезпеці джерела інформації, які мають життєво важливе значення для захисту національних інтересів”.

По суті, мова йде про внесення поправок до прийнятого в США в 1917 році “Закон про шпигунство”. Саме цей закон передбачається використовувати в якості юридичної основи для притягнення до суду Джуліана Ассанджа.

Міністр юстиції США Ерік Холдер раніше заявив, що має намір почати розслідування відносно Ассанджа за звинуваченням в порушенні “Закону про шпигунство”.

В адміністрації Обами публікацію секретних американських матеріалів на сайті Wikileaks розцінюють як злочин.

У минулу неділю сайт WikiLeaks, що займається публікацією конфіденційної і інсайдерської інформації, виклав нову партію секретних і конфіденційних матеріалів – понад 250 тисяч телефонограм та телеграм, якими обмінювалися посольства США у провідних державах світу і Вашингтон. Багато світових столиць зараз з цікавістю вивчають ці матеріали, а Вашингтон, зі свого боку, намагається мінімізувати потенційну шкоду його відносинам з іншими країнами.

Джерело ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.