Новини світу. 13 грудня. США. Слабоалкогольні напої з фруктовим присмаком, які містять кофеїн і алкоголь, вилучили з продажу у США.

Four Loko
Від сьогодні алкогольного Four Loko не продаватимуть

Рішенню заборонити популярні серед молоді напої передувала низка випадків, коли студенти непритомніли і потрапляли до лікарні вживання їх.

Одна з провідних марок напою містить вдвічі більше алкоголю, ніж пиво, а кофеїну стільки, скільки є у великій чашці кави.

Управління з контролю за якістю харчових продуктів і лікарських препаратів США наказало провідним виробникам вилучити напої з продажу до 13 грудня.

Подібну стурбованість такими напоями висловлювали і в інших країнах.

Напій “Four Loko” більше не буде існувати у тому вигляді, в якому його продавали досі – суміш алкоголю й кофеїну у бляшанці, повідомляє ВВС.

Напій з фруктовим присмаком називають “енергетичним”, він містить 12% алкоголю, що робить його вдвічі міцнішим, ніж пиво, а у бляшанці місткістю 694 мл міститься стільки кави, як у великій чашці.

“Мій друг випив за годину трохи менше, ніж три бляшанки – він не знав, що робить, він був у жахливому стані. Він не міг рухатися і говорити”, – розповідає студент Джеймс Кулінський.

“Four Loko” – один з низки напоїв, які донедавна продавали у США. Інші марки – це “Joose” і “Core El Jefe”.

Доктор Джошуа Шарфстейн з установи, яка у США опікується безпекою харчів та ліків, каже, що є докази того, що суміш алкоголю й кофеїну “становлять ризик для здоров’я”.

“Four Loko” й далі продаватиметься, але в ньому не буде кофеїну.

“Four Loko” заборонили спочатку в одному зі студентських містечок, а потім і в цілому штаті Вашингтон після того, як 9 студентів потрапили до лікарні у жовтні.

Настав час припинити продаж енергетичних напоїв з алкоголем”, – сказав тоді державний прокурор Роб МакКена.

“Їх рекламують для дітей, використовуючи фруктові присмаки, які маскують смак алкоголю, там такий вміст стимуляторів, що люди не усвідомлюють наскільки вони п’яніють. Упаковка у них як у безалкогольних напоїв, але там небезпечний вміст спирту”, – додав він.

У Мексиці ухвалили заборонити продаж подібних напоїв у барах та нічних клубах. У Канаді правила не дозволяють додавати до алкогольних напоїв кофеїн.

У Шотландії Лейбористська партія закликає заборонити напої з вмістом кофеїну, такі як вино “Buckfast”.

Про рішення заборонити продаж таких алкогольних напоїв у США повідомлялося у листопаді.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.