Новини України. 8 грудня. США незадоволені тим, що Україна продавала зброю іншим країнам.

озброєння, зброя, танки
США не подобалося те, що Україна продає зброю

У черговій порції секретних дипломатичних документів посольств США Україна згадується в числі кількох пострадянських держав, які викликали невдоволення своїми операціями на ринку озброєнь.

Щоправда, перелік країн, які продавали зброю “небажаним” в очах американських дипломатів клієнтам, містить – крім України – лише одну пострадянську державу, Вірменію, повідомляє BBC.

Британське видання Guardian, через яке сайт Wikileaks оприлюднює американські дипломатичні таємниці, пише про цей аспект “зливу” в статті під заголовком “Торгівля озброєнням зі Східної Європи процвітає: попередження США колишнім радянським державам не стримало потоку зброї до Близькосхідних режимів і терористичних угрупувань”.

З дипломатичних депеш американських посольств випливає, що США намагалися втрутитися у понад десяток міжнародних оборудок із продажу зброї, фігурантами яких були Україна, Болгарія, Вірменія і Китай.

У випадку кожної країни наводяться конкретні приклади лобіювання США окремих урядів щодо конкретних оборудок, які викликали застереження американців. Коли мова про Україну, то як пише Guardian, у листопаді 2009 року, коли в Києві велися переговори між Україною і США щодо нерозповсюдження зброї, помічник держсекретаря Ванн Ван Діпен висловлював невдоволення продажем Іранові техніки, яка могла бути використана для виготовлення балістичних ракет.

Американський урядовець дорікнув також Україні за те, що в серпні 2009 року компанія Укрспецекспорт відправила у Бірму партію комплектуючих складових для бронетранспортерів, автоматичні гранатомети, протитанкові ракети точного наведення і танкові кулемети.

Ван Діпен сказав, що українську зброю продали незважаючи на запевнення, надані урядові США, в тому, що після 2008 Україна не експортуватиме озброєння репресивній військовій диктатурі Бірми.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.