Новини України. 20 грудня. США були проти проведення неформальних зустрічей президентів України Віктора Ющенка і Білорусі – Олександра Лукашенка.

Ющенко Лукашенко
США засуджували зустріч Ющенка з Лукашенком

Про це йдеться в депеші американського посла Вільяма Тейлора від травня 2008 року, яку подає сайт Wikileaks.

“У ході бесід з міністром закордонних справ Огризком 18 травня і радником президента з питань зовнішньої політики Чалим 20 травня посол висловився рішуче проти планів провести “неформульну” зустріч президента України Ющенка з президентом Білорусі Лукашенком“, – йдеться у депеші.

“Обом співрозмовникам посол висловив рішуче неприйняття пропозиції (про зустріч), підкресливши, що ізоляція Лукашенка поглиблюється, а на тлі останніх кроків Білорусі з витіснення з Мінська дипломатів США час для зустрічі вибрано зовсім вже невдало”, – йдеться у депеші.

“Будь-яка зустріч, де б вона не відбулася, лише додасть легітимності Лукашенку і США публічно засудять таку зустріч, чи відбудеться вона в одній столиці, чи в інший”, – зазначив Тейлор.

“Він також попередив, що США публічно засудять проведення такої зустрічі, в якій би зі столиць вона ні відбулася. Ця остання ініціатива повторює аналогічну спробу, також ініційовану Чалим і з тими ж аргументами трохи більше року тому”, – сказано в депеші.

За словами Огризка і Чалого, Ющенко мав намір провести таку зустріч, щоб домагатися від Лукашенка руху вперед у справі демократичних реформ, а також з питань двосторонніх відносин.

У сфері демократії Ющенко збирався вимагати звільнити політв’язнів, перш за все Олександра Козуліна, який хотів висуватися кандидатом у президенти лідера Білоруської соціал-демократичної партії.

Що стосується двосторонніх відносин, Огризко сказав послу, що країнам необхідно зайнятися розв’язанням давніх проблем, пов’язаних зі спільним кордоном.

Зустріч Ющенка і Лукашенка відбулася в листопаді 2009 року.

Джерело Сегодня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.