Новини України. 27 грудня. У листопаді 2010 року індекс споживчих настроїв (ІСН) упав на 5,3 пункту до значення 78,3.

Індекс споживчих настроїв
Індекс споживчих настроїв українців погіршився

Про це свідчать результати дослідження споживчих настроїв в Україні, спільного проекту компанії GfK Ukraine і Міжнародного центру перспективних досліджень.

«Споживчі настрої громадян України у листопаді 2010 року перебували під тиском намірів уряду забезпечити прийняття нового податкового кодексу, який би суттєво збільшив податкове навантаження на малий і середній бізнес. Для багатьох українців це могло означати втрату доходів або роботи. Оскільки після накладення Президентом вето Податковий кодекс було прийнято зі збереженням спрощеної системи оподаткування, в грудні 2010 року є підстави очікувати на поліпшення споживчих настроїв», – зазначає заступник директора МЦПД Максим Борода.

Погіршення споживчих настроїв здебільшого зумовлене падінням індексу економічних очікувань на 6,1 пункту до значення 80,7. Оцінки поточного становища також скоротилися на 4,0 пункту і становили 74,7. У регіональному розрізі споживчі настрої погіршилися найбільше на Сході України, де вони впали одразу на 15,8 пункту до значення 77,7.

Погіршення зазнали всі складники ІСН. Найбільшим воно було для короткострокових економічних очікувань, що впали на 7,5 пункту до значення 77,0. Довгострокові економічні очікування погіршилися менше – на 6,6 пункту до найвищого значення у 83,7.

Оцінки поточного особистого матеріального становища громадян упали на 5,2 пункту – до значення 72,4.

Найменше погіршилася схильність населення України до споживання – лише на 2,7 пункту до значення 77,0. Це цілком закономірно, зважаючи на деяке прискорення в зростанні реальних доходів населення, що стало відчутним наприкінці осені 2010 року.

Очікування українців щодо динаміки безробіття додали 2,2 пункту, проте залишаються на досить помірному рівні у 121,7. Інфляційні очікування навпаки поліпшилися на 2,8 пункту до значення 181,0

За матеріалами Вголос

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.