Новини світу. 1 грудня. У 1988 році Генеральна Асамблея ООН висловила стурбованість пандемічним масштабам поширення синдрому набутого імунодефіциту (СНІД).

АнтиСНІД
1 грудня - День боротьби зі СНІДом

Всесвітній день боротьби зі СНІДом відзначається з 1988 року, коли міністри охорони здоров’я багатьох країн світу в ході своєї зустрічі прийняли концепцію Дня як об’єднувальної події, що дає привід продемонструвати важливість проблеми СНІДу і проявити солідарність у боротьбі з ним.

З того часу зусилля країн у відповідь на епідемію дали позитивні результати. Згідно зі свіжими даними Програми ООН по боротьбі зі СНІДом, темпи поширення епідемії в світі сповільнилися.

Зокрема, кількість виявлених випадків зараження ВІЛ-інфекцією в світі за останні 5 років скоротилася майже на 20%. Від СНІДу та пов’язаних з ним хвороб у минулому році померли 1 мільйонів 800 тисяч чоловік – на 300 тисяч менше, ніж 5 років тому.

У той же час, країни Африки на південь від Сахари, як і раніше залишаються регіоном з найбільшим відсотком ВІЛ-інфікованих, однак і в цих державах відзначається поліпшення ситуації. Водночас, стрімко зростає число інфікованих і хворих в державах Східної Європи та Центральної Азії, в тому числі в Росії та України.

Тема Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом 2010 року – “Загальний доступ і права людини” – покладена в основу численних глобальних заходів ініціативи “Світло на захист прав”, організованої коаліцією у складі “Кампанії Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом”, ЮНЕЙДС, організацій “amfAR” і “Broadway cares”/”Equality Fights AIDS”.

Заходи кампанії “Світло на захист прав” у рамках Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом 2010 проводяться в багатьох країнах світу. Передбачається, що в 100 містах світу приглушать освітлення громадських об’єктів з тим, щоб нагадати про руйнівний вплив СНІДу, а потім знову включать світло.

Джерело Ліга

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.