Новини науки. 21 грудня. У цьому році сонцестояння, яке відбудеться у вівторок, 21 грудня, співпаде з повним місячним затемненням. Такого збігу на Землі не бачили вже 456 років.

Такого збігу на Землі не бачили вже 456 років.

Коли Сонце, Земля та Місяць вишиковуються в один ряд, Земля блокує промені Сонця, затінюючи Місяць, від чого супутник Землі змінює колір від сірого до червоного.

На цей раз затемнення змусить Місяць забарвитися в рожевий. Повне затемнення триватиме 72 хвилини, з 7:41 до 8:53 за Гринвічем (в Україну на 2 години пізніше), а взагалі його тривалість перевищить 3,5 години.

На відміну від сонячного затемнення, місячне буде видно з будь-якої точки земної кулі, хоча краще всього його спостерігати зможуть жителі Північної Америки. За даними NASA, на півночі і на заході Європи затемнення буде видно тільки на стадії заходу місяця.

Багато філософських та езотеричних навчань надають зимовому сонцестоянню, найкоротшому дню року, особливе значення. Цей час асоціюється з переродженням сонця.

“Це ритуальна трансформація від темряви до світла”, – розповіла Ніколь Купер, верховна жриця церкви віккан в Канаді. “Місяць і Сонце в цей день будуть самими темними”, – зазначила вона.

Зимове сонцестояння відігравало важливу роль у Греко-Римських ритуалах.

“Цей час розглядали як переродження або оновлення, адже астрономічно цей час, коли повертається світло”, – сказав Шейн Хаукінс, професор історії Греції і Риму у Карлетонського Університеті в Оттаві.

Останній раз затемнення і зимове сонцестояння проходили одночасно майже п’ять століть тому.

Але з наукової точки зору, це просто збіг природних циклів.

“Це досить рідкісне явище, але тут немає ніяких прихованих смислів. Так уже лягли карти: нам роздали чотири тузи”, – сказав Роберт Дік, викладач астрономії в Карлетоні.

Зауважимо, що, на відміну від сонячного затемнення, затемнення Місяця можуть спостерігати всі бажаючі без спеціального обладнання, але у бінокль або телескоп явище буде видно краще.

Нагадаємо, що влітку цього року на островах Французької Полінезії в південній частині Тихого океану вперше за 350 років можна було спостерігати повне сонячне затемнення. Спостерігати за незвичайним явищем приїхали понад 5 тисяч туристів, серед яких кінорежисер Джеймс Кемерон і власники компанії Google.

Попереднє місячне затемнення було частковим, земна тінь закрила Місяць трохи більше, ніж наполовину. Воно спостерігалося 26 червня 2010, і його змогли побачити жителі Північної і Південної Америки, Австралії, островів Тихого океану і Далекого Сходу Росії.

У наступному році буде два повних місячних затемнення – 15 червня та 10 грудня.

Джерело Сегондя

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.