Новини світу. 27 грудня. Словаччина. Економіки Греції і Португалії виграли б у довгостроковій перспективі, якщо б ці країни не перейшли на євро.

євро, гроші
Словаччина: Греції і Португалії не місце в єврозоні

Про це заявив міністр фінансів Словаччини Іван Міклош.

За його словами, Греції, Португалії і деяким іншим країнам півдня Європи не місце в єврозоні.

На думку Міклоша, 2010 рік показав, що світова фінансова та економічна криза далека від завершення, і труднощі спостерігають не тільки в Європі, але і в США.

“Для Європи, і особливо для єврозони, 2010 рік був дуже поганим, і закінчується він без особливих надій на те, що в майбутньому ситуація покращиться. У євро серйозні труднощі, при цьому стало зрозуміло, що ці труднощі глибші і ширші, ніж усі думали або, вірніше, хотіли б думати”, – пояснив словацький міністр.

Основною стратегічною помилкою Європи в 2010 році Міклош вважає надання кредиту Греції і створення Європейського фонду фінансової стабільності (European Financial Stability Facility, EFSF). Міністр впевнений, що реструктуризація заборгованості, можливо, навіть без відмови від євро, була б набагато корисніша Греції, ніж подібна допомога.

У травні Греції надано допомогу Євросоюзу та Міжнародного валютного фонду (МВФ) у розмірі 110 млрд євро строком на три роки. У листопаді ЄС і МВФ надали Ірландії кредит у розмірі 85 млрд євро.

Нагадаємо, нещодавно спікер парламенту Словаччини заявив, що його країна може вийти з зони євро.

За матеріалами Вести

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.