Новини економіки. 21 грудня. Органи внутрішніх справ будуть скорочені з 296 тисяч чоловік до 200 тисяч.

Василь Фарінник

Про це заявив заступник міністра внутрішніх справ Василь Фарінник.

“У міліції вважають, що таким чином зможуть зробити роботу міліції більш ефективною – адже зекономлені кошти пустять на технічне оснащення правоохоронців і збільшення зарплат співробітникам, що залишилися”, – говориться в публікації.

“Зараз середня зарплата міліціонера становить 2-2,5 тисячі гривень. А дільничний одержує і зовсім 1,7 тисячі гривень”, – пише видання.

За словами Фарінника, скорочення торкнуться апарату управління міністерства:

“Дуже багато керівних структур, які дублюють роботу міліції на місцях”.

“Міжрегіональні, додаткові структури в центральному апараті, що займаються проведенням спецоперацій. Тому, в першу чергу, підуть непотрібні начальники. Також у центральному апараті залишаться тільки ті слідчі підрозділи, які розслідують резонансні злочини”, – сказав він.

“Апарат управління повинен становити 15% від загального штату органу… Правда, наскільки підніметься зарплата співробітників, що залишилися, поки невідомо”, – говорить Фарінник.

У свою чергу, радник міністра внутрішніх справ Костянтин Стогній каже, що тих працівників міліції, хто безпосередньо працює з людьми, скорочення не торкнеться.

“Присутності міліції на вулицях, навпаки, недостатньо – ППС, співробітників ДАІ. А от центральний апарат перевантажений”, – сказав він.

“Наша мета – не допустити, щоб міліціонери виконували обов’язки за рахунок своїх грошей. Наприклад, заправляли службові машини за свій рахунок. У нас зараз на 1 автомобіль – 1 літр бензину на добу”, – зазначив Стогній.

Крім того, за словами Фарінника, в університетах буде скорочено кількість факультетів, що готують слідчих:

“Факультетів у нас 10. Один факультет щорічно готує по 50-60 слідчих, і від кількості страждає якість”.

“Ми залишимо по одному в харківській Національної юракадемії імені Ярослава Мудрого, столичної Академії МВС України, львівському та одеському університетах внутрішніх справ. І набирати в них будуть тільки тих, хто вже пройде службу у внутрішніх військах”, – сказав він.

Джерело ЦензорНет

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.