Новини України. 22 грудня. Найбільш злісними прогульниками засідань парламенту поточної сесії стали 7 депутатів Верховної Ради, 6 з яких від фракції Партії регіонів.

ВРУ
6 регіоналів ні разу не були на засіданні Ради

Такими є дані дослідження всеукраїнської громадської організації “Прозора демократія” та Українських Новин.

З 74 засідань 6-го скликання ВР жодного разу не були присутні на засіданнях такі парламентарії: Ринат Ахметов, Андрій Веревський, Сергій Кий, Олександр Лещинський, Володимир Мальцев, Юрій Чертков (усі – Партія регіонів), а також Костянтин Жеваго (фракція “Блок Юлії Тимошенко-Батьківщина “).

Відсутність з поважних причин – хвороба, відрядження, відпустка, сімейні обставини, інші поважні причини – як пропуск не враховувалися. Під час дослідження вивчалася інформація за період з 2 лютого по 10 липня (6-а сесія Верховної Ради), а при підрахунку законопроектів, які реєструвалися і приймалися, – за період з 1 січня по 1 вересня (у тому числі позачергові засідання).

Для визначення цього рейтингу використовувалися дані офіційного сайту парламенту та письмової реєстрації депутатів, при дослідженні враховувалися норми чинного Регламенту Верховної Ради.

Відзначимо, що минулого року у Верховній Раді вівся облік відвідування народними депутатами засідань парламенту. До того ж, пропущені дні враховувалися при нарахуванні парламентаріям зарплати. Таким чином, за даними комітету з регламенту і депутатської етики, тоді на “прогульниках” вдалося заощадити близько 10 млн грн.

Найбільше штрафів було у представників Партії регіонів і практично в тих же нардепів. За даними заступника голови парламенту Миколи Томенка, жодного разу не брали участі в голосуванні Ахметов, Лещинський, Мальцев, Кий, Антон Пригодський, Сергій Момот. Ще кілька людей (серед яких, наприклад, “нунсівець” Давид Жванія) були тільки на одному засіданні.

У свою чергу, голова Верховної Ради Володимир Литвин підписав розпорядження “про оплату праці Верховної Ради України“, в якому передбачається, що “в дні, коли Верховна Рада України не почала роботу або була заблокована, автоматично не буде нараховуватися заробітна плата”.

Також спікер заборонив народним депутатам виїжджати у відрядження під час пленарних тижнів.

За матеріалами Денги.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.