Новини світу. 23 грудня. Німеччина і Франція мають намір накласти вето на приєднання Румунії та Болгарії до Шенгенської зони.

Румунія Болгарія ЄС
Німеччина і Франція пропонують румунам та болгарам вирішити проблеми зі злочинністю

У Берліні та Парижі вважають, що це невчасно, так як Софія і Бухарест недостатньо активно борються з корупцією та організованою злочинністю.

Приєднання Болгарії та Румунії до Шенгенської зони було заплановано на березень наступного року. Обговорення планується в січні. Необхідно одноголосне схвалення всіх 25 учасників Шенгенської угоди. У нього входять 22 з 27 країн Євросоюзу, а також Ісландія, Швейцарія і Норвегія.

Румунські та болгарські політики вже приготувалися приймати подяки від місцевого населення, як Франція і Німеччина оголосили, що накладуть вето на приєднання Болгарії і Румунії до Шенгенської угоди.

Міністри внутрішніх справ Німеччини і Франції вже направили єврокомісару Сесілії Мальмстрем лист, в якому пропонують відстрочити запланований вступ. Причина в тому, що, на думку керівників силових відомств Німеччини та Франції, Софія і Бухарест поки не справляються з організованою злочинністю і корупцією. Пригадали і скандал, коли з Франції вислали румунських циганів.

У Болгарії на лист від Міністерств внутрішніх справ Франції та Німеччини відреагували спокійно. У Софії дипломатично пообіцяли зробити все для усунення перешкод для вступу в Шенген. І навіть поміняти законодавство. Болгари розуміють, що їх відкинули за компанію з Румунією. Вступали вони в ЄС разом і, з точки зору логіки, повинні разом вступити в Шенген.

А ось Румунія відкладеним вступом до Шенгену обурилася. Президент країни Траян Бесеску звинуватив Францію і Німеччину у дискримінації і заявив, що Румунія буде боротися за свої права. У будь-якому випадку, Шенген для болгарів та румунів – поки туманне майбутнє. Деякі європейські політики щодо Румунії навіть говорять, що вона ніколи не приєднається до Шенгенської угоди, тому що навряд чи впорається зі злочинністю всередині держави.

Шенгенська зона з’явилася 26 березня 1995 року, коли угода набула чинності в 6 країнах: Бельгія, Франція, Німеччина, Люксембург, Нідерланди, Португалія та Іспанія. Зараз до цього списку входять 25 держав, на території яких проживають більше 400 мільйонів чоловік.

За матеріалами Вести

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.