Новини світу. 3 грудня. Росія в п’ятницю передала Польщі чергову партію документів катинської справи.

Катинь
Росія передала нові матеріали у справі Катинського злочину

Про це повідомляє прес-служба Кремля.

«Відповідно до домовленості президента РФ Дмитра Медведєва і президента Республіки Польща Броніслава Коморовського російська сторона продовжує роботу з розсекречення матеріалів “Катинської справи”, яку вела Головна військова прокуратура. Сьогодні у Генеральній прокуратурі РФ відбулася передача польським представникам чергової значної партії архівних документів», – йдеться в повідомленні.

Цей крок, що відображає новий рівень відкритості та конструктивного характеру міждержавного діалогу, покликаний зміцнити позитивні тенденції у співпраці Росії і Польщі, атмосферу взаєморозуміння і довіри, в тому числі у такій непростій справі, як трагічні сторінки спільної історії. Катинська тема буде порушена і в ході переговорів на вищому рівні в рамках майбутнього офіційного візиту Медведєва до Польщі (6-7 грудня цього року) », – повідомляє прес-служба Кремля.

Понад 14 тисяч польських офіцерів були інтерновані восени 1939 року на територію СРСР. У 1943 році, після окупації німецькими військами західних районів СРСР, з’явилися повідомлення про те, що співробітники НКВС розстріляли польських офіцерів у Катинському лісі в 14 кілометрах на захід від Смоленська. Радянська комісія в 1944 році звинуватила в розстрілі поляків німецьку сторону.

Катинська справа” довгі роки ускладнювала стосунки між Польщею і Росією. У кінці квітня 2010 року Росархів за вказівкою президента РФ вперше розмістив на своєму сайті електронні копії документів про розстріляних поляків. У травні 2010 року Росія вперше передала польській стороні матеріали кримінальної справи номер 159 щодо розстрілу польських офіцерів у Катині – 67 томів. Раніше Польщі передавали тільки архівні дані.

За матеріалами РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.