Новини України. 23 грудня. НАК «Нафтогаз» і ВАТ «Газпром» планують на початку тижня підписати СП з видобутку нафти і газу на шельфі Чорного моря.

Богдан Соколовський
Богдан Соколовський: "Газпром" буде монополістом в Україні

Про це розповів Богдан Соколовський, екс-уповноважений президента з міжнародних питань енергетичної безпеки.

За його словами, створення спільного україно-російського підприємства на шельфі не призведе до зниження енергозалежності Києва від імпортних поставок палива.

«Якщо навіть «Газпром» матиме у новоствореному підприємстві хоча б один відсоток акцій – все одно саме він буде «замовляти музику». Це така практика. Росіяни вміють так поставити роботу. Тому. Говорити про диверсифікацію поставок енергоресурсів не доводитися. Є ще один нюанс. Потрібно буде залучати інвестиції. А де ці гроші брати? Швидше за все, їх дадуть російські банки, у яких відсотки часто вищі, ніж у кредитів західних компаній. І я можу сказати з упевненістю, що для росіян цей проект комерційно вигідним. А ось ми запускаємо монополіста в наші стратегічні запаси»- заявив Соколовський.

За його словами, російська компанія на сьогоднішній день не зможе представити в створюваному підприємстві сучасні технології видобутку вуглеводнів на морському шельфі.

«Для того, щоб розробляти шельф, потрібні технології і гроші. А сучасних технологій у «Газпрому» немає. Тому, думаю, що СП змушений буде закуповувати технології, наприклад, у тих же норвежців. У мене така версія, що ці два СП (з розробки шельфу та видобутку вугільного метану – ред) покликані зафіксувати територію і заморозити будь-які роботи в цьому напрямку. Щоб інші компанії не прийшли в ці проекти. І Україна буде продовжувати нарощувати імпорт російського газу»- спрогнозував Соколовський.

Нагадаємо, на початку грудня прес-служба «Газпрому» повідомила, що компанія створить два спільних підприємства з НАК «Нафтогаз Україна» з видобутку газу з вугільних пластів на території України та з розробки родовища на шельфі Чорного моря. Така домовленість була досягнута в Москві на зустрічі голови «Газпрому» Олексія Міллера і міністра палива і енергетики України Юрія Бойка.

21 грудня голова правління НАКу Євген Бакулін і голова правління «Газпрому» Олексій Міллер підписали Меморандум про створення «метанового» СП. Пізніше міністр Юрій Бойко заявив, що головна мета цього спільного підприємства – збільшити безпеку роботи українських шахтарів. Саме ж СП, за заявою української влади, буде створено компаніями на паритетних умовах.

За матеріалами Дзеркало тижня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.