Новини культури. 8 грудня. У річницю смерті легендарного британського рок-музиканта Джона Леннона, застреленого власним шанувальником рівно 30 років тому, журнал Rolling Stone вперше повністю опублікував інтерв’ю, зроблене з музикантом за 3 дні до смерті.

Rolling Stone John Lennon, Джон Леннон
Фотографія Джона Леннона зроблена 8 грудня 1980 року в Нью-Йорку

За кілька днів до смерті Леннон заявив виданню про те, що критики більше зацікавлені в «мертвих героях» і був повний оптимізму щодо своєї родини і майбутнього.

«Критики мають занадто багато ілюзій щодо людей мистецтва і самі ліплять з них ідолів. Але вони люблять музикантів лише поки вони знаходяться на зльоті. Я не хочу знову йти по цій дорозі. Їм потрібні мертві герої, такі як Сід Вішем і Джеймс Дін. Я не хочу бути мертвим героєм, так що забудьте про критиків».

Він передбачав, що тим же творчим шляхом, який пройшов він сам, піде і Брюс Спрінгстін, на якого критики обваляться «як тільки зрозуміють, що він перестав бути богом». Що стосується власної творчості, то Леннон сказав виданню, що вибрав працювати тільки з двома людьми – Полом Маккартні та Йоко Оно.

«Я не вважаю себе божеством або людиною з чистою душею. Я ніколи не говорить, що знаю відповіді на всі питання. Я можу тільки писати пісні і намагатися шукати власні відповіді в міру своїх сил… Але я все ще вірю в ідеали миру, любові та розуміння», – сказав репортерові Rolling Stone Джон Леннон ближче до завершення інтерв’ю.

Джон Леннон – легендарний британський рок-музикант, співак, поет, композитор, художник, письменник. Один із засновників та учасник групи «The Beatles», популярний музикант XX століття.

Окрім своєї музичної діяльності, Леннон був відомий також як політичний активіст. Свої погляди він висловлював як у піснях, так і в публічних виступах. Леннон проповідував ідеї рівності і братерства людей, миру, свободи. Це зробило його кумиром хіппі і одним із значних громадських діячів 1960-х-1970-х.

8 грудня 1980 Джона Леннона вбив громадянин США Марк Чепмен. Марк Чепмен відбуває довічне ув’язнення у Нью-Йоркській в’язниці за свій злочин. Вже шість разів він подавав прохання про дострокове звільнення (останній раз у вересні 2010), але кожного разу ці прохання відхилялися.

За матеріалами АР

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.