Новини України. 21 грудня. Верховна Рада має намір заборонити рекламу лікарських засобів.

екстазі, ліки, таблетки
Рада хоче заборонити рекламу ліків

За прийняття в першому читанні законопроекту № 7007 проголосувало 260 депутатів при 226 мінімально необхідних.

Заборона про рекламу лікарських засобів пропонується внести у вигляді норми в закон “Про лікарські засоби”.

Також пропонується в законі “Основи законодавства України про охорону здоров’я” прописати норму, згідно з якою держава може обмежувати рекламу лікарських засобів, медичних виробів, техніки, методів профілактики, діагностики, лікування, реабілітації, харчових продуктів для спеціального дієтичного споживання, функціональних харчових продуктів і дієтичних добавок.

При цьому дозволяється реклама лише тих медичних засобів і медтехніки, методів профілактики, діагностики, лікування і реабілітації, які в установленому порядку дозволені спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі охорони здоров’я.

Інформація про лікарські засоби (в тому числі тих, які не зареєстровані в Україні чи перебувають на стадії розробки або впровадження у виробництво) може надаватися виключно у спеціалізованих виданнях, призначених для медичних установ і лікарів, а також матеріалах, поширюваних на спеціалізованих семінарах, конференціях, симпозіумах з медичної тематики.

У проекті зазначено, що держава повинна вести Державний реєстр лікарських засобів і надавати інформацію про дозволені до реалізації ліки в спеціалізованих виданнях, призначених для медичних установ та лікарів.

Законопроект посилює державний контроль якості вироблених, а також увезені в Україну лікарських засобів шляхом введення обов’язкового державного контролю якості імпортованих лікарських засобів, обов’язкової перевірки відповідності умов виробництва, зберігання та реалізації ліків перед видачею дозволу на здійснення такої діяльності.

Зокрема, порядок ввезення ліків на територію України, згідно з проектом закону, встановлюється Кабінетом Міністрів, а контроль здійснюється Державною інспекцією з контролю якості ліків Міністерства охорони здоров’я в установленому Кабміном порядку.

Проектом забороняється відпуск громадянам без пред’явлення рецепта тих лікарських засобів, які можуть відпускатися тільки за рецептом лікаря, при цьому забороняється реалізація таких ліків з аптечного кіоску крім випадків, передбачених ліцензійними умовами, встановленими для ведення господарської діяльності в роздрібній торгівлі ліками.

Законопроект № 007 був зареєстрований в Раді 21 липня.

Джерело Подробиці

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.