Новини світу. 2 грудня. Секретні документи, опубліковані на сайті WikiLeaks, на думку західних ЗМІ, вказують на те, що прем’єр-міністр Росії Володимир Путін знав про підготовку отруєння екс-співробітника ФСБ Олександра Литвиненка в Лондоні.

Олександр Литвиненко відкрито заявляв про завдання Кремля

Нагадаємо, Олександр Литвиненко був отруєний полонієм-210 в Лондоні в 2006 році. Колишній полковник ФСБ переховувався у Великобританії від російської влади, яка завела на нього кримінальну справу. В кінці 90-х років екс-співробітник спецслужб відкрито заявив, що керівництво наказувало йому вбити олігарха Бориса Березовського.

У результаті публікації в листопаді документів Держдепартаменту США на сайті WikiLeaks стали відомі міркування американського дипломата в Європі, помічника держсекретаря США Деніеля Фріда про смерть Литвиненка. У приватних бесідах у Парижі Фрід не виключав, що до отруєння Литвиненка може бути причетний Кремль. У листуванні з французькими колегами Фрід зазначив, що “агенти служби безпеки можуть працювати у Великобританії з дозволу Путіна”.

Також він заявив, що “Москва діє самовпевнено й зарозуміло”. Пізніше, в процесі переговорів з помічником президента Франції Жака Ширака, американський дипломат відзначив, що розслідування обставин вбивства Литвиненка “вказує на деяке втручання з боку РФ“.

Крім того, західні дипломати звинувачують російську владу в тому, що “представники російських спецслужб у співпраці з ватажками злочинних угрупувань торгують зброєю, а правоохоронні органи покривають злочинців”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.