Новини політики. 17 грудня. Львів. Прокуратура Львівщини пояснила чому недовіра губернатору львівщини Василю Горбалю була незаконною.

Василь Горбаль
Василь Горбаль

Постановою Львівського окружного адміністративного суду позов прокуратури області до Львівської облради про визнання незаконним та скасування рішення сесії ЛОР від 8 вересня 2010 року № 1294 “Про недовіру голові Львівської обласної державної адміністрації” задоволений повністю, а вказане рішення визнано незаконним та скасовано. Про це повідомили у прес-службі Прокуратури Львівської області.

Нагадаємо, що підставою для прокурорського втручання, стало те, що 08.09.2010 року сесією Львівської обласної ради V–го демократичного скликання, простою більшістю голосів від кількості депутатського корпусу, без заслуховування звіту голови облдержадміністрації із питань виконання бюджету, програм соціально-економічного та культурного розвитку територій і делегованих повноважень, прийнято рішення «Про недовіру голові Львівської обласної державної адміністрації». Проте, при прийнятті даного рішення Львівська обласна рада вийшла за межі своїх повноважень, визначених ст.ст. 43, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», а також порушено вимоги ст.19 Конституції України, яка зобов’язує органи місцевої влади та їх посадових осіб діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачений Конституцією і законами України.

З огляду на викладене, 08.09.2010 року прокурором Львівської області вказане рішення органу місцевого самоврядування опротестовано як незаконне. Враховуючи те, що в порушення вимог ст. 21 Закону України “Про прокуратуру” згаданий протест прокурора області Львівською обласною радою своєчасно та належно не розглянуто, 01.10.2010 року прокуратурою області оскаржено вищезгадане рішення обласної ради в судовому порядку.

Ухвалена постанова суду у разі набрання законної сили відповідно до ст.124 Конституції України та ст. 14 КАС України буде обов’язкова до виконання.

8 вересня 2010 року Львівська облрада ухвалила рішення № 1294, у якому оголосила про недовіру голові Львівської облдержадміністрації ВасилюГорбалю. Прокурор Львівської області опротестував дане рішення. Юлія Тимошенко під час візиту до Львова на прес-конференції заявила, що Горбаль уже не є губернатором Львівщини, оскільки облрада висловила йому недовіру . Водночас голова Львівської облради нового скликання Олег Панькевич після складання своїх повноважень не виключив, що облрада 6 скликання на одному із чергових засідань може знову висловити недовіру голові ОДА.

Джерело ІМК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.