Новини світу. 31 грудня. У Мічигані померла 86-річна Джералдін Дойл, малюнок якої був використаний при створенні знаменитого плаката “We Can Do It!” в розпал Другої світової війни.

We Can Do It! модель Дойл
Робітниця Дойл померла у віці 86 років

Про це в п’ятницю повідомляє Agence France-Presse з посиланням на лікарню, де Дойл перебувала останнім часом.

Плакат з’явився в 1942 році, коли художник Дж. Говард Міллер (J. Howard Miller) працював над серією наочних матеріалів, покликаних привернути жінок до роботи, а також запобігти прогулам і страйкам. Для малюнку моделі він використовував фотографію з репортажу агентства United Press International з одного із заводів у Мічигані.

Між тим, як розповіла дочка Дойл, модель пропрацювала на тому заводі всього кілька тижнів. Прийшовши на виробництво у віці 17 років, дівчина незабаром звільнилася, дізнавшись про нещасний випадок, в результаті якого одна з працівниць серйозно пошкодила руку. Дойл боялася, що більше не зможе грати на віолончелі.

За словами доньки, художник зберіг риси обличчя, проте сильно перебільшив мускулатуру – Дойл була стрункою і їй подобалося бути ефектною. Хоча вона й не пропрацювала довго на фабриці, вона була сильною жінкою і натхненням для багатьох, підкреслила родичка.

Дойл не підозрювала, що її фотографію використовували для плаката, до 1982 року, коли виявила зображення в одному з журналів і впізнала себе. Приблизно в той же час “We Can Do It!” став одним із символів феміністського руху, нагадує агентство, а після потрапив на американську поштову марку. Зараз цей образ широко використовується в рекламі.

Дойл не є прототипом Розі-клепальниці (Rosie the Riveter) про що вона сама не раз заявляла. Цей персонаж став популярним після виходу однойменної пісні (також у 1942 році), в якій розповідається, як жінки прийшли на заводи після відходу американських чоловіків на війну. У масовій свідомості дівчина з плаката “We Can Do It!” і Розі-клепальниця об’єдналися в один образ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.