Новини економіки. 15 грудня. Україна. Відкласти податкові перевірки малого бізнесу на рік – до 1 січня 2012 року запропонував парламентський комітет промислової і регуляторної політики та підприємництва, який очолює народний депутат Наталія Королевська.

Податок
Депутат пропонує заборонити податкову перевірку малого бізнесу на рік

Як повідомили в прес-службі Королевської, 13 грудня у Верховній Раді був зареєстрований проект ЗаконуПро встановлення мораторію на деякі заходи державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності“, в якому пропонується встановити річний мораторій на здійснення контрольних заходів органами державної податкової служби щодо суб’єктів малого підприємництва, що платять єдиний і фіксований податок.

“У зв’язку з прийняттям Податкового кодексу України, який вводиться в дію вже з 1 січня 2011 року, малому бізнесу необхідно надати можливість адаптації до нових економічних умов”, – вважає автор законопроекту Королевська.

На її думку, поспішність прийняття нового податкового законодавства не вирішило проблем малого підприємництва, а тільки відклало їх, одночасно створивши нові проблеми.

Політик вважає, що введення Податкового кодексу з 1 січня 2011 року призведе до численних порушень в адмініструванні податків. На думку Королевської, Податковий кодекс – надзвичайно об’ємний і складний документ, який потребує значної кількості часу для його вивчення. Поспішне впровадження норм кодексу спричинить за собою масу помилок в адмініструванні та документації оподаткування, призведе до неминучої плутанини, прорахунків в бухгалтерському обліку та податковій звітності.

Все це створить підстави для виявлення численних порушень, внаслідок чого стрімко зросте тиск податкових органів на підприємців, яке призведе до погіршення бізнес-клімату, падіння інвестиційної привабливості і позицій України у світових економічних рейтингах.

Для того, щоб уникнути такої ганебної ситуації, – вважає  Королевська, – необхідно надати можливість бізнесу адаптуватися до нових умов. Це можливо шляхом введення мораторію на здійснення податкових перевірок для суб’єктів малого підприємництва.

Джерело Ліга

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.