Новини здоров’я. 24 грудня. США. Вчені з Гарварду прийшли до висновку, що таблетки-пустишки, що не містять активних елементів, допомагають хворим навіть в тому випадку, якщо вони знають про обман.

таблетка
Плацебо допомагає навіть тоді, коли пацієнт знає про обман

У експерименті, проведеному в медичній школі при Гарварді, взяли участь 80 добровольців з синдромом подразненої кишки. Добровольці були розділені на дві групи: учасники першої – не отримували ніяких препаратів, учасники другої – двічі на день приймали “плацебо”.

Учасники другої групи не тільки були попереджені усно про те, що вони приймають “пустушки”, а й на флаконах з таблетками було написано “плацебо”: “Пігулки зроблені з біологічно інертної речовини”.

Після трьох тижнів експерименту, 59% учасників групи, яка приймала плацебо, повідомили про поліпшення стану. Ще п’ять осіб повідомили про те, що при прийомі “таблеток з цукру” вони спостерігали побічні ефекти. У другій групі про поліпшення повідомили лише 35% добровольців.

Дослідники прийшли до висновку, що для досягнення лікувального ефекту при прийомі плацебо лікарям необов’язково тримати пацієнта в невіданні. “Пустушки” мобілізують внутрішні резерви організму навіть тоді, коли пацієнт знає правду.

Джерело ГазетаУа

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.