Новини економіки. 6 грудня. Пиво має подоржчати на 15% через подорожчання сировини, сказав президент компанії “Оболонь” Олександр Слободян.

Пиво
Пиво стає розкішшю

“Через подорожчання сировини в 2-2,5 рази пивовари будуть змушені підняти ціни мінімум на 15%”, – сказав він в інтерв’ю тижневику Експерт.

Також Слободян зазначив, що в даний час виробники зіткнулися з різким підвищенням цін на пивоварний ячмінь. Так, якщо в 2008 році виробники солоду та пива купували ячмінь по 900-950 гривень/тонна, то зараз через поганий врожай та високий попит на зовнішніх ринках він коштує понад 2 тис. гривень / тонна.

“Дорожчає все – від енергоносіїв до тари і упаковки. Приміром, зараз на світовому ринку дефіцит бавовни, тому виробники текстилю змушені замінювати його синтетичними матеріалами, тим же поліетилентерефталатом. З нього роблять ПЕТ-тару, яка теж подорожчала”, – додав Слободян.

Крім того, він нагадав, що, незважаючи на заборону на збільшення податків протягом фінансового року, з 1 липня 2009 року була збільшена ставка акцизного збору на пиво з 0,31 до 0,6 гривні/літр, в 2010 році акциз був збільшений до 0,74 гривень/літр.

“Візьмемо, приміром, вартість води для напоїв. Якщо нам кубометр води коштував 7,20 гривні, то у Франції його вартість для напоїв була еквівалентна 1 гривні. У 2010 ціни за спеціальне водокористування нам намагалися підняти до 75 гривень за куб”, – повідомив він.

За словами президента Оболоні, виробники велику частину збільшених податків і зборів на пиво взяли на себе і, на його думку, в 4 кварталі більшість українських компаній  матимуть збитки.

Раніше повідомлялося, що влада зберегла в Податковому кодексі ставки акцизу на спирт, алкоголь і сигарети.

Джередо Деньги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.