Новини спорту. 6 грудня. Москва. Володимир Путін таємно зустрічався з членами виконкому ФІФА перед тим як Росія отримала право провести чемпіонат світу з футболу 2018 року.

Російський прем'єр зустрівся як мінімум з третиною членів виконкому ФІФА

Російський прем’єр за час кампанії з виборів країни-господарки чемпіонату зустрівся як мінімум з третиною членів виконкому ФІФА. Про це в інтерв’ю газеті “Спорт-Експрес” розповів колишній президент Російського футбольного союзу (РФС) В’ячеслав Колосков.

“Ми це тримали в секреті, і лише зараз його можна розкрити”, – сказав Колосков. При цьому він не уточнив, з ким саме з 22 членів виконкому ФІФА зустрічався Путін і що конкретно обговорювалося на цих переговорах.

Колосков розповів, що крім Путіна російську заявку «в щоденному режимі» підтримував президент Дмитро Медведєв, який піднімав цю тему на зустрічах з керівництвом зарубіжних країн.

Серед інших факторів, що забезпечили Росії перевагу над конкурентами при голосуванні в Цюріху, Колосков зазначив політику ФІФА з розширення географії проведення найбільшого футбольного турніру. “Ми вчасно вловили тенденцію ФІФА. Полягає вона в тому, що не можна проводити чемпіонати світу тільки в п’яти країнах з розвиненою інфраструктурою”.

При цьому колишній глава РФС підкреслив: з самого початок російський заявочний комітет грав за правилами і в змови не вступав. У той час як інші суперники цим не гидували. За словами Колоскова, незадовго до голосування він вечеряв з керівником футбольного союзу Іспанії Анхелем Вільяром, який зізнався йому, що у його заявки вже є сім голосів.

2 грудня ФІФА віддала Росії право на проведення чемпіонату футбольного світу в 2018 році. Конкуренцію їй склала заявка Англії, а також спільні заявки Іспанії з Португалією і Бельгії з Нідерландами.

Англія вже висловила невдоволення рішенням ФІФА і, за заявами футбольних чиновників, не буде подавати заявок на проведення чемпіонатів світу доти, поки не зміниться система виборів країни-господарки.

Глава футбольної асоціації Англії Роджер Берден заявив, що він губиться в здогадах, чому Англія отримала так мало голосів, враховуючи переваги її заявки. Англійська заявка була фактично кращою в технічному плані за версією самої ФІФА, стверджує Берден, кращої комерційної заявкою за версією незалежних експертів, а її презентацію багато хто визнав найвдалішою з усіх, показаних в Цюріху.

Тим часом за місяць до виборів країни-господарки чемпіонату світу В’ячеслав Колосков дав абсолютно точний прогноз на результат голосування. За його словами, було очевидно, що виконкому ФІФА сподобалася заявка російська.

Як зазначають ЗМІ, за подарунок від ФІФА Росії доведеться заплатити чималі гроші. Організація чемпіонату світу, за оцінками Путіна, обійдеться в 10 мільярдів доларів. Насправді сума може виявитися набагато більшою. Адже 4 млрд підуть тільки на будівництво 16 стадіонів.

Джерело Радіо Свобода

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.