Новини України. 1 грудня. Рівень зарплат в Україні знижується рекордними темпами: протягом серпня–жовтня реальна зарплата впала на 6,4%.

Андрій Сенченко
Сенченко: Азаров забирає зарплату в населення

Про це заявив міністр фінансів опозиційного уряду Андрій Сенченко.

«Подібного різкого скорочення реальних зарплат лише за три місяці українці не бачили останні десять років. Навіть у кризовому 2009 році зарплати не скорочувалися такими темпами», – сказав він.

За словами Сенченка, у жовтні зарплати знизилися у всіх бюджетних секторах, крім охорони здоров’я. За даними Держкомстату, середня зарплата в Україні в жовтні в порівнянні коротшим на один день з вереснем знизилася на 27 гривень або на 1,1% – до 2322 гривень з 2349 гривень.

Найсуттєвіше зменшилися зарплати у сфері освіти – на 6,7%, у сільському (- 2,6%) та лісовому (- 5,1%) господарстві, у сфері транспорту і зв’язку (- 6,1%), в сферах надання комунальних послуг, культури та спорту – на 1,4%.

«Загальне падіння рівня оплати праці відбувається на тлі зростання цін та інфляції, збільшення плати за комунальні послуги. Наступне підвищення ціни на газ для населення на 50% та відповідне зростання тарифів на гарячу воду і тепло, заплановане владою на квітень 2011 року. Уряд Азарова також розглядає можливість двократного збільшення цін на електроенергію для населення з квітня, і на 39% з серпня наступного року, тобто ціна зросте у три рази порівняно з сьогоднішньою», – цитує Андрія Сенченка прес-служба БЮТ.

«Навіть за офіційною інформацією, достовірність якої у фахівців викликає великі сумніви, інфляція у жовтні склала 0,5%. Відповідно до цього показника, реальна зарплата українців знизилася за цей місяць на 1,6%. Нинішня влада фактично відмовилася від індексації зарплат на рівень інфляції», – додав він.

Сенченко зазначив, що сьогодні доходи українців «з’їдає» вже не світова фінансова криза – зарплати свідомо скорочує уряд Азарова.

«Влада називає це «мінімізацією бюджетних витрат». При цьому Віктор Янукович, щоби добратися зі свого маєтку у Межигір’ї до кабінету в Києві, не посоромився за державний кошт придбати гелікоптер, втричі дорожчий, ніж ті, якими користуються Обама та Путін», – сказав він.

Андрій Сенченко підкреслив, що бездарна політика нинішньої влади, спрямована лише на власне збагачення та збільшення статків наближених до неї олігархів, закономірно призводить до того, що абсолютна більшість українських громадян стають все бідніші й бідніші.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.