Новини авто. 18 грудня. Німецький автоконцерн MAN побудує в Санкт-Петербурзі завод з випуску до 10 тисяч вантажівок на рік.

MAN
MAN збиратиме вантажівки в Санкт-Петербурзі

Відповідну угоду уряд Петербурга і керівництво MAN підпишуть на початку наступного тижня, пише газета «Комерсант» з посиланням на свої джерела.

Вартість проекту MAN на першому етапі не перевищить 20 млн. євро, тобто мова йде про “викруткове” складання машин. У перспективі MAN має намір створити виробництво повного циклу.

За словами джерел, майданчик ще не затверджений, але на першому етапі MAN може запустити збірку в одному з цехів заводу «Арсенал» (там же починав збірку General Motors). Про намір побудувати в Росії завод у MAN говорять з 2008 року, причому спочатку концерн розглядав Брянську область, потім цікавився Калугою, проте у результаті зупинив свій вибір на Петербурзі.

Експерти вважають, що MAN просто намагається заощадити і обійти високі митні збори на імпорт готових вантажівок і навряд чи створить повноцінне виробництво. Сенс інвестувати в глибоку локалізацію складання важких вантажівок у Росії не очевидний, тому що їхні продажі невеликі, відзначає Автостат.

За даними Ernst & Young, за січень-вересень MAN продав у Росії близько 2 тисяч важких вантажівок, Iveco – 1,4 тис. шт., Volvo і Scania – близько 1 тис. кожна. В свою чергу КАМАЗ продав 20 тисяч вантажівок.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.