Новини економіки. 19 грудня. Наталія Королевська розповіла, у чому проблема в новому бюджеті і які економічні прорахунки в ньому є.

Наталія Королевська
Наталія Королевськапрокоментувала бюджет 2011

У запропонованому урядом проекті бюджету на 2011 рік є три головні больові точки: відсутність стимулів для детінізації економіки, невиправдане зростання держборгу і занижені соціальні стандарти. Про це заявила Наталія Королевська, голова Комітету Верховної Ради України з питань промислової і регуляторної політики та підприємництва в ефірі ток-шоу «Шустер Live» на телеканалі «Україна».

«Як було у нас 50% економіки в тіні, так і залишиться в наступному році. І поки в країні не будуть створені стимули, щоб гроші приходили в легальну економіку, до тих пір ми будемо мати жебрацькі соціальні стандарти для людей », – заявила Королевська.

За її словами, зростання тарифів у наступному році призведе до того, що люди в Україні стануть біднішими.

«Це перший державний бюджет, в якому зростання зарплат і пенсій нижче, ніж рівень інфляції. При цьому показник інфляції штучно занижений. Планувати зростання цін на 8,9% на наступний рік нереально, – вважає Королевська. – У поточному році зростання цін не відповідає інфляції, яку декларує уряд – ціни на продукти харчування, на опалення зросли, як мінімум, на 30-50%, а не на 10%, як декларує уряд ».

Депутат пояснила, для чого в проекті бюджету зафіксовані такі низькі показники.

«Мінімальну інфляцію заклали для того, щоб не індексувати всі пенсії і всі заробітні плати по країні, як це передбачено законом. А дефіцит бюджету в розмірі 3,1% будуть покривати пенсіонери за рахунок того, що у них пенсія не буде рости, люди передпенсійного віку, які після прийняття пенсійної реформи будуть працювати довше і їм не треба буде виплачувати пенсії, – вважає Королевська. – Також надходження до Бюджету збільшаться за рахунок того що люди будуть змушені платити за завищеними тарифами за послуги ЖКГ. Замість компенсації «Нафтогазу» з бюджету, борги цієї компанії перекладуть на плечі всіх громадян України».

Коментуючи передбачений в проекті бюджету зростання запозичень у наступному році, голова Комітету Верховної Ради зазначила:

«У 2011 році державний борг зросте ще на 30 млрд. грн. Тобто тенденція зростання запозичень триває. Як брали в 2009-му гроші в борг, як брали в 2010-му, так само збираються брати і в 2011 році », – констатувала Королевська.

На її думку, з такими підходами до створення бюджету збалансувати економіку не вдасться.

«Тим не менше, є можливість вирішити основні проблеми – головне мати для цього бажання і проявити політичну волю», – заявила Королевська

Джерело ДєньгиУа

Comments

  1. Наташенька, золотце, это все и так понятно. Лучше расскажи людям как остановить эту сучью власть! Объясни людям кто еще не понял, что эта власть нас за людей не считает, для них мы быдло , стадо ,рабочая сила, существа за счет которых они обогащаются.

  2. А разве в этом можно было сомневаться? Вот как теперь выживать дальше – это вопрос, на который ответа пока не видно.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.