Новини України. 20 грудня. НАТО продовжило на два роки – до кінця 2012 р. – контракт на оренду українських і російських важких транспортних Ан-124-100 «Руслан» вантажопідйомністю 120 т в рамках програми НАТО SALIS (Strategic Airlift Interim Solution) на інтересах 18 країн альянсу і ЄС .

Ан-124-100 «Руслан» вантажний літак
НАТО продовжило контракт на використання Ан-124-100 «Руслан»

Як повідомив виконавчий директор авіакомпанії «Авіалінії Антонова» Костянтин Лушаков, контракт був пролонгований в Люксембурзі минулої п’ятницї агентством матеріально-технічного постачання при НАТО NAMSA (NATO Maintenance & Supply Agency) та компанією Ruslan SALIS (RS, Лейпциг, Німеччина).

“Пролонгований контракт відображає зміну ситуації на світовому ринку комерційних перевезень надважких і негабаритних вантажів, а також внесені в 2010 р. корективи в плани перебування контингентів наших партнерів в Іраку і Афганістані“, – відзначив Лушаков.

«Перевезення будуть виконуватися в інтересах контингенту в Афганістані: вони вже зросли в цьому році, і ця тенденція збережеться і в 2011 р.», – уточнив він.

Як повідомив Костянтин Лушаков, відповідно до умов контракту, як і раніше, два літаки Ан-124-100 постійно базуються в Німеччині, в лейпцизькому аеропорту, ще чотири машини надаються замовникові на вимогу.

Провідними світовими операторами «Руслана» виступають українська «Авіалінії Антонова» і російська «Волга-Дніпро». В кінці 2005 р. партнери підписали з NAMSA 3-х річний, з правом пролонгації, контракт обсягом 600 млн. євро на перевезення вантажів в інтересах НАТО і ЄС. В кінці 2008 р. контракт був пролонгований ще на два роки.

Створена «Авіалініями Антонова» і «Волга-Дніпро» в 2006 р. Ruslan International Ltd (RI, Стенстед, Великобританія) є єдиним маркетинговим агентом українського і російського операторів.

Виконання стратегічних перевезень в рамках програми НАТО SALIS (Strategic Airlift Interim Solution) в інтересах 18 країн Альянсу і ЄС виконує також Ruslan SALIS (RS, Лейпциг, Німеччина).

В даний час Україні і РФ відпрацьовують програму співпраці з відновлення серійного виробництва модернізованих версій «Руслана».

Не виключено, що замовником модернізованих транспортників будуть не тільки цивільні компанії, а й ВПС РФ.

РФ також запропонувала співпрацю в програмі створення модернізованих «Русланів» США.

Джерело ugmk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.