Магнітний потік сонячної плазми з температурою в кілька десятків тисяч градусів вчора почали вивергатися з поверхні Сонця.

Сонце
На сонці стався гігантський викид плазми

Довжина викиду в 50 разів перевищила ширину нашої планети. За даними NASA, петлі розжареної плазми постійно викидаються в південно-східній частині світила з 4 грудня і, судячи з усього, наростають з кожною годиною.

Коли космічний апарат NASA Solar Dynamics Observatory (SDO) 4 грудня протягом години спостерігав за викидами з поверхні Сонця, то був зафіксований викид довжиною близько 402 500 км, що у 30 разів перевищує діаметр Землі. Сьогодні SDO знову веде спостереження за Сонцем і відразу ж зафіксував викид, довжиною в рекордні 700 000 км, що в 50 разів більше ширини Землі. У NASA кажуть, що гігантська плазмова петля наростає вже тривалий час.

Вчені говорять, що поки гігантська петля веде себе досить стабільно, та найближчим часом вона повинна почати зникати. Крім того в космічному відомстві говорять, що даний викид, ймовірно, викличе масштабні магнітні збурення на Землі, якщо петля зруйнується в найближчі дні, то в напрямку нашої планети попрямує колосальний потік заряджених частинок.

На сонці стався гігантський викид плазмиУ результаті практично небувалого сонячного катаклізму найближчим часом можуть відбутися перебій у роботі засобів навігації, зв’язку та електронної обчислювальної техніки. Крім того, це може сильно відіб’ється на самопочутті метеочутливих людей.

За матеріалами: Хабрахабр, CyberSecurity

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.