Новини світу. 26 грудня. Гаїті. У Гаїті вже 45 чоловік були вбиті через звинувачення у використанні “чорної магії” для поширення холери, передає Associated Press.

вуду
В Гаїті місцеві жителі вбивають прихильників культу Вуду

Про це повідомив голова асоціації прихильників культу вуду.

Більшість вбивств сталося в місті Жеремі на південному узбережжі країни. За словами служителя Макса Бовуар, людей лінчували, кидали у вогонь, нападали на них з мачете. Він також зазначив, що подібні вбивства відбувалися і в центральних районах, і на півночі країни.

Послідовниками вуду є приблизно половина 9,6-мільйонного населення Гаїті. Даний культ з’явився в результаті синтезу християнської релігії і вірувань жителів Центральної Африки, привезених в якості рабів на острови Карибського моря, включаючи Гаїті.

Кількість жертв епідемії холери на Гаїті перевищила 2,5 тис. осіб. Згідно з офіційними даними міністерства охорони здоров’я країни, на сьогоднішній день у державі зареєстровано 2 тис. 535 смертей від небезпечної хвороби, а загальна кількість захворілих складає 114 тис. 497 осіб. У зоні ризику знаходяться ще близько 600 тис. чоловік по всій країні.

Велика кількість жертв холери на Гаїті в першу чергу пов’язано з серйозним руйнуванням інфраструктури країни після потужного землетрусу в цій державі, яке відбулося в січні цього року. Його жертвами тоді стали більше 222 тис. чоловік.

Тим не менше до вудуїстів народний гнів обрушився на непальських миротворців, розміщених в Гаїті в складі контингенту ООН. Місцеві жителі звинувачували їх в тому, що саме вони принесли небезпечну хворобу на Гаїті. Їх база розташована в долині річки Артібоніт, де і зафіксовані більшість смертельних випадків від холери.

Джерело Тренд

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.