Новини політики. 17 грудня. Київ. Міністерство закордонних справ просять дати оцінку заяві прем’єра Росії Володимира Путіна, що Радянський Союз і без України переміг би у війні.

Міністерство закордонних справ України
МЗС України просять оцінити висловлювання Путіна з приводу Другої світової війни

З відповідним зверненням до МЗС звернулись депутати від НУНС Ірина Геращенко та Ольга Герасим’юк.

Депутати вважають, що цими висловлюваннями Путін нівелює роль України та українського народу у визволенні світу від фашизму, применшує внесок українців у перемогу у Другій світовій війні.

На їхнє переконання, російський лідер принизив пам`ять мільйонів українців, які загинули у боях проти фашизму.

Геращенко та Герасим’юк вважають, що заява Путіна

“яскраво свідчить про те, яким буде омріяний Кремлем спільний підручник історії, ідея написання якого так ревносно підтримується Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України”.

“Очевидно, мета такого підручника одна – знівелювати роль України в новітній історії Європи, переписати її, викласти під кутом зору Кремля”, – вважають депутати.

“Своїми словами Путін образив тисячі українських ветеранів, які сьогодні ще живі і для яких День Перемоги – найголовніше свято у житті. Це ляпас десяткам ветеранських організацій, які об’єднують, ще живих переможців над фашизмом”, – заявили в НУНСі.

“Влада повинна продемонструвати, що шанує пам`ять загиблих у війні, шанує живих ветеранів. Жодна з країн Європи не дозволяла собі применшувати внесок українців у Велику перемогу”, – зазначають Геращенко та Герасимюк.

Вони також підготували проект постанови Верховної Ради, у якій пропонують депутатам засудити висловлювання, які принижують патріотичні почуття українців і нівелюють внесок українців у Другій світовій війні.

“Будемо вимагати щоб ця постанова з`явилася у порядку денному пленарних засідань”, – зазначають депутати і висловлюють переконання, що постанову підтримають БЮТ і НУНС.

Джерело УП

Comments

  1. Без України фашисти напали б відразу на Росію. І взагалі, таке відчуття, що у Путіна є машина часу і він вже на все подивився без України.
    А насправді Путін шкодує, що Росії не вдалось на основі дружби (пакт Молотова) з фашистами утворити світову імперію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.